Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Nejlepší střelec Slovácka se těší na Teplice. Byly pro mě na prvním místě, přesvědčuje Kuchta

11. ledna 2019 17:45 - Teplice

Se čtyřmi góly byl útočník Jan Kuchta na podzim nejlepším prvoligovým střelcem FC Slovácko. Další trefy za tamní celek ale na jaře už nepřidá, protože po ukončení hostování z pražské Slavie zamířil do Teplic. „Těším se na nové angažmá a chci být prospěšný pro tým,“ říká nadějný fotbalista, který při zahájení zimní přípravy v teplickém klubu oslavil 8. ledna dvaadvacáté narozeniny.

 

Vojtěch Hájek, ČTK

Jak jste spokojen se svojí bilancí v dresu Slovácka?

Čtyři góly se asi cení, ale mohl jsem jich dát alespoň o tři více. Měl jsem hodně šancí, a i když jsem třeba ke konci podzimu moc nehrál, příležitosti ke skórování stejně přicházely. Na jednu stranu jsem rád i za čtyři branky, ale mrzí mě, že to nebylo ještě lepší.

Proč jste v závěru bývalého angažmá nebyl herně vytížený jako předtím?

Když přišel do Slovácka nový trenér Martin Svědík, tak se mě zeptal, jestli je pravda, že pomýšlím na Teplice. Odkýval jsem to, a řekl na rovinu, že ano a že chci přijmout teplickou nabídku. Pak už jsem ve Slovácku tolik nehrál a chodil na hřiště z pozice žolíka. Snad jsem byl i z postu střídajícího hráče týmu prospěšný.

Teplice byly pro Jan Kuchtu na prvním místě.

Vojtěch Hájek, ČTK

V Teplicích byste měl nahradit jejich dosavadního kanonýra Davida Vaněčka, který dal v loňské sezoně deset a na podzim sedm gólů.

Pro Teplice jsem se rozhodl už dva měsíce před koncem podzimu. A jsem rád, že se to povedlo. Pokud jde o herní styl, jsem jiný typ než David Vaněček. A jestli ho mám nahradit, tak spíš hrou, co mi je vlastní. Chtěl bych být přínosem i jinak, třeba i asistencemi. Hlavní je, aby se dařilo mužstvu a v tom případě se daří i jednotlivcům. A věřím, že pak budou padat i góly.

Prý o vás hodně stál především teplický trenér Stanislav Hejkal.

Za to jsem mu vděčný, že má ve mě důvěru. Mluvili jsme na rovinu a řekl jsem, že mám Teplice na prvním místě. Probírali jsme to i s panem Vachouškem (sportovní ředitel Teplic), Slavií a agentem. Upřednostnili jsme Teplice, konkrétně hostování na rok a půl.

Uvažujete už o případném návratu do Slavie?

Tak daleko a dopředu ještě nemyslím. Chci odvést dobrou práci v Teplicích a mít z toho dobrý pocit. Pocházím od Jičína a s přítelkyní se přestěhujeme blíž domů ku Praze. Zatím budu bydlet v Teplicích u spoluhráče Dana Trubače.

Kdo z vás bude vařit?

To vaření spíš necháme na restaurace (mírný úsměv).

Zůstaňme tedy u fotbalu. Jak berete fakt, že nesmíte kvůli hostování právě ze Slavie nastoupit v prvním jarním kole na půdě lídra?

Je nepříjemné a zvláštní, když se připravujete a víte, že nemůžete první kolo hrát. Týká se to i Dana Trubače. O týden se nám prodlouží příprava a čekání. Prostě jsme to přijali a věřím, že budeme připravení na druhý zápas. Těším se na start ligy a doufám, že vyběhnu na teplických Stínadlech ve druhém kole proti Mladé Boleslavi.

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

  Ostrava - Jablonec dnes 18:00
20200224T18:00:00+0100
Ostrava vs. Jablonec
Ostrava vs. Jablonec
Ostrava
Jablonec

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..