Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Karviná získala slovenského záložníka Bukatu

21. ledna 2019 11:46 - Karviná

Předposlední tým Fortuna ligy Karviná zbrojí na jarní boje téměř výhradně na Slovensku. Po Záhumenském, Faškovi, Rundičovi a Djordjevičovi podepsal ve Slezsku smlouvu slovenský záložník Martin Bukata, který na podzim působil v Beneventu ve druhé italské lize.

 

Jaroslav Ožana, ČTK

V pátém týmu druhé italské ligy ale příliš šancí nedostal a po podzimní části v Beneventu rozvázal smlouvu. Do Karviné přišel 25letý rodák z Košic jako volný hráč a v pondělí ráno se připojil k týmu, který mířil autobusem na soustředění do slovinských Moravských Toplic. „Vyšlo to výborně. Za ten týden se všichni lépe poznáme, jsem rád, že se můžu připojit k týmu a začít hned trénovat," řekl při nastupování do autobusu Bukata, který je pátým slovenským hráčem v týmu.

Největší porci mistrovských utkání odehrál Bukata pod trenérem Radoslavem Látalem v Košicích a později i v polských Gliwicích. S oběma týmy okusil i předkolo Evropské ligy. V roce 2014 si s Košicemi zahrál proti Liberci (0:1 a 0:3), o dva roky později s polským celkem vypadl ve stejné fázi soutěže se švédským Göteborgem (0:3 a 0:0).

„Opět jde o hráče, kterého dobře znám. Je to především středový hráč, pravák. Jsem přesvědčený, že svou nespornou kvalitou nám určitě na jaře pomůže," řekl k nové posile trenér MFK Norbert Hrnčár.

tom, Sport.cz, Právo

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..