Očekávaný návrat. Mladý Matoušek jde ze Slavie do Příbrami

18. února 2019 15:38 - Praha
(Aktualizováno: 18. února 2019 16:00)

Celou zimu se o jeho návratu k Litavce mluvilo. A den po šlágru v Plzni k němu také došlo. Fotbalový talent Jan Matoušek se vrací z pražské Slavie na hostování do konce sezony do Příbrami, odkud do Edenu před půlrokem přestoupil.

 

Martin Malý/SK Slavia Praha

Prožíval na podzim velkou fotbalovou pohádku. Rychlý přesun do Slavie, které svým gólem zajistil výhru 1:0 v Kodani. Od nejslavnější chvilky však začaly odehrané minuty na kontě Jana Matouška v nabitém kádru sešívaných ubývat.

Výsledkem je očekávaný návrat na hostování k Litavce.

„Jsme rádi, že se můžeme vrátit k původnímu plánu rozvoje Honzy Matouška. Tedy, že bude pravidelně hrát první ligu v Příbrami. Na podzim jsme jej museli v rozporu s tímto plánem stáhnout do Slavie, protože si to vyžádala zranění řady našich hráčů," poukazuje na klubovém webu sportovní ředitel Jan Nezmar.

V lize Matoušek nastoupil v sešívaném dresu do sedmi zápasů, velké zkušenosti pak sbíral v Evropské lize. Odehrál čtyři utkání a jeho gól v Kodani byl jedním z klíčů k postupu do jarní fáze.

Fotbalisté Příbrami Peter Grajciar (vlevo) a Jan Matoušek oslavují postup do první ligy.

Vlastimil Vacek, Právo

Na svůj talent už se těší u Litavky. "Jsme moc rádi, že se nám podařilo Honzu získat zpátky. Doufám, že naše spolupráce naváže tam, kde nedávno skončila. Hostování může pomoci nejen našemu klubu, ale i Honzovi. To by byla nejlepší varianta," přeje si statutární ředitel Jan Starka.

dos, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..