Živě

Prohra se Slavií byla poslední kapkou. Csaplár v Příbrami skončil!

18. března 2019 08:22 - Příbram

Trenér Josef Csaplár už není trenérem fotbalové Příbrami. Po nedělním ligovém utkání se Slavií (porážka 0:2) se sešel se šéfem klubu Jaroslavem Starkou, domluvili se, že se jejich cesty rozejdou. Kdo se stane jeho nástupcem zatím není známo.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Informaci, že už nejsem trenérem Příbrami, můžu potvrdit. S panem Starkou jsme se domluvili na ukončení spolupráce," řekl Sport.cz Csaplár s tím, že důvody a příčiny rozchodu s Příbramí nebude komentovat.

Tím zásadním může být postavení v tabulce. Po pětadvaceti kolech jsou Středočeši na čtrnáctém, barážovém, místě. Ve fotbalových kuloárech ale delší dobu kolovaly zvěsti, že mezi Csaplárem a managementem nepanuje soulad. Ostatně, sám Csaplár to naznažil po podzimním utkání na půdě mistrovské Plzně, kde nováček remizoval 1:1. „Můj čas v Příbrami se asi naplňuje. Delší čas zvažuji, že bych skončil," pravil tehdy.

Trenér Josef Csaplár během utkání na Bohemians.

Vlastimil Vacek, Právo

"Domluvili jsme se s Csaplárem na ukončení spolupráce. Děkujeme mu za jeho služby pro 1. FK Příbram," uvedl prezident klubu Jaroslav Starka. Kdo Csaplára na lavičce nahradí, zatím příbramský celek neoznámil.

Bývalý kouč Slavie a Liberce, který s Ladislavem Škorpilem dovedli v sezoně 2001/2002 k mistrovskému titulu a do čtvrtfinále Poháru UEFA, přišel k Litavce v létě 2017. Po sestupu klubu do druhé ligy na něj čekala téměř prázdná kabina, mužstvo budoval prakticky od nuly.

Přesto dokázal Příbram vrátit bleskově mezi elitu, díky ofenzivnímu stylu je nováček příjemným oživením soutěže. Týmu se však nevyhnuly výsledkové výkyvy, kdy jeden týden byl schopný obrat o body Spartu a Plzeň, a příští zápas inkasovat pět gólů. Ligový nováček má nyní stejně bodů jako třináctí Bohemians 1905 a náskok sedmi bodů na předposlední Duklu. Z posledních čtyř kol Příbram třikrát prohrála, s 56 góly má nejhorší obranu v soutěži.

neu, Sport.cz, Právo

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..