Byla to bída, uznal kapitán Daníček po prohře v Teplicích

31. března 2019 13:17 - Teplice

Bídný výkon, zklamání. Tak vyznělo z pohledu fotbalistů Slovácka jejich vystoupení na teplických Stínadlech v dalším ligovém kole. Prohra 0:2 se zrodila už v úvodu zápasu, čehož litoval i kapitán mužstva Vlastimil Daníček. „Musíme se vzpamatovat,“ uvědomoval si klopýtnutí a bodovou ztrátu v tabulce.

 

Ondřej Hájek, ČTK

V případě úspěchu v Teplicích by se Slovácko přiblížilo k desáté příčce, znamenající účast v prostřední nadstavbové skupině ligy. Jak vám selhání narušuje ambice?

Desítka nám trochu uniká, začínají naopak komplikace. Potřebujeme vyhrávat, protože po bodu to skáče na konto pomalu. Navíc jsme nezískali ani jeden. Byla to z naší strany velká bída.

Teplice vás dokonale zaskočily od první minuty. Co jste udělali špatně?

Nevím, jestli nás domácí zrovna zaskočili, ale zavinili jsme si to sami. Z prvních dvou střel jsme inkasovali po našich chybách. Přitom jsme věděli, že Tepličtí jsou od začátku silní. Bohužel jsme jim to usnadnili. A nepovedlo se nám vstřelit ani kontaktní gól.

Jak koušete sobotní nezdar?

Hodně těžko. Byl to velmi důležitý zápas a znovu musím říci, že to s námi nevypadalo dobře. Je to o hráčích, co jsme na hřišti, abychom plnili úkoly. Realizační tým nás na utkání dobře připravuje, ale pak je na nás, abychom v pravý čas vzali zodpovědnost sami na sebe.

Chybí vám kanonýr?

Spíš nám schází celkově týmová produktivita. Je jedno, kdo bude dávat góly. Moc se na ně nadřeme a je to znát.

Může být pro vás strašákem případná hrozba baráže o udržení?

Nechceme spekulovat, spíš se musíme vzpamatovat, hrát lépe a získávat body.

eš, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..