Liberec - Jablonec 0:0Podještědské derby znovu bez gólu. Trofej zůstává v moci Jablonce

Liberec

Speciální skleněná trofej pro vítěze Podještědského derby zůstává v držení Jablonce, který ve vzájemném střetu vyhrál před rokem jako poslední. Liberec doma se svým rivalem v utkání 27. kola fotbalové ligy stejně jako na podzim remizoval bez branek 0:0.

Jan Sýkora (vpravo) z Liberce a Tomáš Hübschman z Jablonce.

Jubilejní 50. Podještědské derby provázela před utkáním sláva, na hřišti to ovšem bylo méně atraktivní. První poločas byl především bojem. Domácí, hrající bez svého vykartovaného útočníka Libora Kozáka, v něm netrefili branku ani jednou, hosté zaznamenali jednu střelu. Po půlhodině hry po spolupráci Bogdana Vatajelua a Eduarda Sobola zkoušel dostat míč do branky patičkou, ale Ondřej Karafiát míč ještě stihl vytlačit na rohový kop.

Modrobílí mohli skórovat o chvíli později, Jan Sýkora vystřihl krásné nůžky, mezi tyče se ovšem netrefil.

Zelenobílí svého rivala výrazněji zatlačili po hodině hry. Se střelou Martina Doležala ještě neměl Filip Nguyen velké problémy, ale hlavičku střídajícího Miloše Kratochvíla v 66. minutě po centru Michala Trávníka vyrazil reflexivně nohou, tým Zsolta Hornyáka hrozil z brejků.

V 81. minutě prudce pálil Jakub Považanec, Nguyen střelu vyrazil. V závěru si málem liberecký stoper Taras Kačaraba vstřelil vlastní gól, když odvracel balon hlavou a míč přeletěl těsně nad břevnem.

Jablonec sice v kulatém derby přestřílel Liberec 5:2 a na rohové kopy vyhrál 10:4, stále však platí, že U Nisy dokázal zvítězit z dvaceti pěti pokusů jen jednou.

Fotbalová liga - 27. kolo:
Slovan Liberec - FK Jablonec 0:0
Rozhodčí: Houdek - Paták, Ratajová. ŽK: Potočný, Musa - Trávník, Považanec, Břečka. Diváci: 6856.
Liberec: Nguyen - Fukala, Kačaraba, Karafiát, Hybš - Potočný (73. Mara), Breite, Oscar, Malinský - Sýkora (56. Pešek) - Musa (84. Pázler). Trenér: Hornyák.
Jablonec: Hrubý - Holeš, Hovorka, Břečka, Sobol - Hübschman - Jovovič (83. Acosta), Trávník (88. Pilík), Považanec, Vatajelu (59. Kratochvíl) - Doležal. Trenér: Rada.