65. Kalabiška 4:1
74. Hofmann 5:1
Záznam online reportáže »

5. května 2019 17:21 - Uherské Hradiště

Fotbalisté Slovácka vstoupili do nadstavbové skupiny o záchranu v první lize vítězstvím 5:1 nad Příbrami. Na výhře se třemi góly podílel Jan Kalabiška, po jedné brance dali Dominik Janošek a Stanislav Hofmann, za hosty snižoval Jan Matoušek.

Dalibor Glück, ČTK

Příbrami po čtvrté ztrátě za sebou patří čtvrté místo, které jako první znamená účast v baráži. Od poslední Dukly na šesté příčce ji však dělí deset bodů. Slovácko naopak po dvou zápasech zabralo a posunulo se na první místo tabulky skupiny o záchranu. Od dnešního soupeře jej dělí šest bodů.

Domácí trenér Svědík udělal oproti poslednímu kolu základní části tři změny v sestavě - v obraně nahradil Šimko Franiče, v záloze nastoupil místo Diviše Kalabiška a do útoku se nemocného Zajíce postavil Hološko. A právě Kalabiška se díky prvnímu hattricku v kariéře stal hvězdou zápasu.

Poprvé se prosadil v páté minutě, kdy poslal po odraženém míči domácí do vedení. Neuběhlo ani pět minut a Kalabiška, který v lize naposledy skóroval loni v květnu, přidal po Reinberkově centru druhý zásah. Třetí branku dalo Slovácko v 17. minutě, kdy útok do otevřené obrany zakončil Janošek.

Domácí poté polevili, Příbram toho využila a z první střely na bránu snížila. Postaral se o to Matoušek, který obešel čtyři bránící protihráče. Po přestávce však Slovácko další drama nepřipustilo a v 65. minutě si vzalo tříbrankové vedení zpět, když Kalabiška potrestal chybu hostujícího Chaluše.

Záložník Slovácka navíc mohl přidat i čtvrtou branku, když ho mezi obránci našel Navrátil, ale při sólu tak dlouho váhal se zakončením, až ho odzbrojil Kočí. Konečnou podobu výsledku dal po rohovém kopu Hofmann a Slovácko se přiblížilo k záchraně v nejvyšší soutěži.

Skupina o záchranu - 1. kolo:
1. FC Slovácko - 1. FK Příbram 5:1 (3:1)
Branky: 5., 9. a 65. Kalabiška, 17. Janošek, 74. Hofmann - 39. Matoušek. Rozhodčí: Matějček - Moláček, Hock. ŽK: Jan Rezek, Keita (oba Příbram). Diváci: 2823.
Slovácko: Trmal - Juroška, Hofmann, Šimko, Reinberk - Navrátil (86. Jakub Rezek), Havlík, Daníček (76. Sadílek), Janošek, Kalabiška - Hološko (79. Diviš). Trenér: Svědík.
Příbram: Kočí - Nitrianský, Tregler, Chaluš (74. Kingue), Antwi (18. Jablonský) - Mingazov, Soldát, Květ, Jan Rezek (56. Keita) - Matoušek, Fantiš. Trenér: Nádvorník.

Fortuna liga 2019-2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.