Živě

Jablonec přišel na dva zápasy o trenéra Radu

9. května 2019 15:59 - Praha
(Aktualizováno: 9. května 2019 16:30)

Hlídají si čtvrté místo a znovu směřují do pohárové Evropy. Fotbalistům Jablonce však bude ve dvou příštích kolech nadstavby proti Baníku a na Slavii chybět trenér Petr Rada. Disciplinární komise potrestala kouče za nesportovní chování vůči rozhodčímu během utkání v Plzni pokutou 30 tisíc korun a zákazem výkonu funkce na dvě soutěžní utkání.

 

Miroslav Chaloupka, ČTK

Jablonec sehrál v Plzni nešťastný zápas. Drtivou většinu utkání byl lepší, navíc vedl. Nakonec však prohrál 1:2 a ještě přišel o trenéra, který byl vykázán na tribunu.

"Rozhodčí na mě měli už dlouho pifku. A tenhle mě dostal na tribunu," řekl Petr Rada na adresu arbitra Ondřeje Berky.

Rozhodčí tvrdí, že trenéra vykázal z lavičky za pohoršující, urážlivé a ponižující výroky směrem ke své osobě.

„Berko, ty sra..o jedna. Berko, ty se mi raději vyhýbej," napsal sudí do zápisu, že na něj Rada křičel po vykázání na tribunu.

Zkušený bývalý kouč české reprezentace popřel, že by sáhl k vulgaritám. „Rozhodčí dělal, že náš Holeš snad simuloval. Z lavičky to bylo vidět, což mě trochu rozohnilo, ale nešlo o nic převratného. Řekl jsem mu, že by to měl postřehnout. A šel jsem na tribunu. Nic sprostého jsem mu neřekl," hájil se Rada. „Bylo to hned napoprvé, neměl jsem tam předtím nic. Jen jsem gestikuloval."

Pokutou za chování při zápase skupiny o udržení s Duklou byl potrestán také trenér Martin Hašek z Bohemians 1905. Klub navíc musí za chování fanoušků v zápase s Jabloncem v předposledním kole základní části zaplatit 20 tisíc. Stejný trest dostalo za duel s Bohemians 1905 i Slovácko, zatímco vedoucí týmu Sparty Miroslav Baranek dostal za chování během semifinále poháru na Slavii pokutu 15 tisíc korun.

dos, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..