Kanonýr Doležal prodloužil v Jablonci smlouvu o tři roky

17. května 2019 08:45 - Jablonec nad Nisou

Druhý nejlepší střelec fotbalové ligy Martin Doležal prodloužil o tři roky smlouvu v Jablonci. Devětadvacetiletý útočník působí v severočeském klubu od sezony 2013/14, pokračování v angažmá dal přednost před zahraničními nabídkami. Hráčem Jablonce by měl zůstat až do konce června 2022.

 

Ondřej Hájek, ČTK

"Je to pro nás důležitý hráč a dokazuje to i v této sezoně, kdy má nejlepší čísla v kariéře," uvedl ředitel klubu Petr Flodrman v tiskové zprávě.

Doležal dal v této sezoně v 27 ligových zápasech 15 gólů a dělí se o druhé místo v tabulce střelců s plzeňským Jeanem-Davidem Beauguelem. Lepší je pouze mladoboleslavský Nikolaj Komličenko (27). Bývalý olomoucký fotbalista Doležal má v nejvyšší soutěži na kontě celkem 198 startů a 60 branek, dvakrát nastoupil i v reprezentaci.

Podle manažera Ondřeje Chovance měl Doležal tři nabídky ze zahraničí. "Rozhodl se ale pokračovat v Jablonci, popere se s týmem o postup do skupiny Evropské ligy a své vysněné zahraniční angažmá si může vybojovat. Martinovi to v Jablonci od jeho příchodu sedlo a teď má rozjetou nejlepší sezonu v kariéře," konstatoval Chovanec.

ČTK

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..