Živě

Olayinka byl v takovém transu, že na medaili málem zapomněl, zato Ngadeu si mistrovskou slávu nachystal se vším všudy

26. května 2019 19:43 - Praha

Museli ho zavolat zpátky, aby mu mohli pověsit na krk medaili. Nigerijský legionář Peter Olayinka byl v takovém transu, že pádil za spoluhráči na pódium a jaksi neregistroval, že by si měl vyzvednout svou mistrovskou placku. Nebyl sám, protože i Stanislav Tecl, který po vážném zranění ve slávistické sestavě absentoval celé dlouhé měsíce a vrátil se do ní až na poslední tři minuty ve vítězném derby se Spartou, prožíval podobnou euforii, takže ho ředitel LFA Tomáš Bárta musel zabrzdit, aby o dekorování nepřišel.

Video již není dostupné

Sport.cz

A přitom to není tak dávno, co si slávističtí fobalisté užívali podobnou trachtaci. Vždyť od ní utekly pouhé dva roky... Navíc se odehrála se stejnou slavobránou i pódiem ve tvaru červenobílé hvězdy, girlandami a konfetami v klubových barvách, mančaftem a fanoušky opájejícími se nadšením přímo na trávníku.

Jenže Olayinka u toho před dvěma lety na pražském Strahově nebyl, protože Slavia si ho pořídila z belgického Gentu až loni v červenci. Proto samozřejmě netušil, jak taková fotbalová sláva v Čechách probíhá.

Co říkali slávisté po vydařené sezoně?

Sport.cz

To další z legionářů nového mistra Michael Ngadeu už v obraze byl a na korunovaci se patřičně nachystal. I vlajku své rodné země si přinesl na pódium, aby opásán kamerunským praporem se mohl se spoluhráči předhánět, kdo bude juchat nejvíc a skákat nejvýš. A také komu se povede co nejvíc napěnit lahev s nezbytným šampaňským a zlít od hlavy k patě spoluhráče navlečené během jediného týdne už do třetí sady slavnostních trik.

Stejně jako minulou neděli v Ostravě, kde Slavia cestu za titulem završila, v bílém provedení, tentokrát ovšem se dvěma zlatými poháry na zádech.

Alex Král ze Slavie Praha s trofejí pro mistra ligy po utkání se Spartou.

Vlastimil Vacek, Právo

Za triumf v poháru i lize.

„Nedokázal jsem si představit, že by nám tažení za titulem letos nevyšlo a vyhrál ho někdo jiný. Byli jsme favorité a museli roli zvládnout," vykládal kapitán mužstva Milan Škoda, když konečně zvedl nad hlavu pohár určený šampionovi a Edenem zněl tradiční chorál We are the Champions.

Těžko říct, zda si ho i dva představitelé čínského majitele pobrukovali, protože v nastálé vřavě se jaksi ztratili. Své mistrovské medaile na krku ovšem měli a mačkali je, aby o ně v tom lidském mumraji nepřišli. Ex post se ale i oni dočkali od fanoušků aplausu a nadšeného provolávání slávy za peníze, které do Slavie investovali, protože bez jejich milionů by samozřejmě nebyl ani titul.

Slávisté Milan Škoda a Tomáš Souček na tiskové konferenci.

Sport.cz

Pro Slavii už devatenáctý a pochopitelně oslavovaný stejně bouřlivě, jako ten předloňský. „Já si ho tedy užívám a cením daleko víc než ten minulý. To jsem byl ve Slavii jen půl roku, takže mi ho patřila jen půlka," přiznával momentálně určitě nejcennější a nejdražší hráč nového mistra Tomáš Souček, na něhož dopadá v posledních měsících a týdnech téměř stejně nabídek, jako dopadalo červenobílých konfet na jeho spoluhráče.

„Všem jsem odpovídal, že chci dokončit sezonu s čistou hlavou, abych necítil žádný tlak a mohl se soustředit jenom na fotbal. A sezona skončila až teď," mazaně se vykroutil z dotazů, zda bude v srpnu u toho, až bude Slavia usilovat o účast v Lize mistrů.

Slávisté si užívají mistrovskou radost po triumfu nad Spartou v posledním kole nadstavby.

Vlastimil Vacek, Právo

„A to bude třetí vrchol naší sezony. Prvním byla Evropská liga, druhým zisk double, třetím srpnová kvalifikace o Ligu mistrů. K ní teď budeme upínat veškerou pozornost," odpověděl možná i za Součka slávistický šéf Jaroslav Tvrdík, který i během probíhající slávy přemítal, jak svůj klub posunout o další level dál a výš.

Do Champions League.

Tam, kde hrají opravdoví šampioni.

zp, bak, dos, Sport.cz

  0:1 Zlín - Slavia 0:1 dohráno
20210725T19:00:00+0200
Zlín vs. Slavia
Zlín vs. Slavia
Zlín
Slavia
  2:1 Plzeň - Ml. Boleslav 2:1 dohráno
20210725T16:00:00+0200
Plzeň vs. Ml. Boleslav
Plzeň vs. Ml. Boleslav
Plzeň
Ml. Boleslav
  1:0 Budějovice - Teplice 1:0 dohráno
20210725T16:00:00+0200
Budějovice vs. Teplice
Budějovice vs. Teplice
Budějovice
Teplice
  0:1 Liberec - Slovácko 0:1 dohráno
20210725T16:00:00+0200
Liberec vs. Slovácko
Liberec vs. Slovácko
Liberec
Slovácko

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..