Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Od Ještědu do zázračné vesnice. Hornyák má po překvapivém rozchodu nové angažmá

3. června 2019 20:23 - Budapešť

Rozchod, který se nečekal. U fotbalistů Liberce minulý pátek po necelém roce skončil trenér Zsolt Hornyák. Slovenský kouč, který v minulé sezoně dovedl Slovan k šestému místu v první lize, podle klubového webu rezignoval z rodinných důvodů. Bez angažmá ovšem dlouho nezůstal. Hned v pondělí se bývalý slovenský reprezentant upsal na dva roky s roční opcí maďarskému prvoligovému klubu Puskásova Akademie.

 

pflu.hu

Šestačtyřicetiletý kouč je zkušený světoběžník. Zsolt Hornyák před angažmá v Liberci působil také v Arménii, na Maltě a v Rusku. Nyní přidá další zemi, Maďarsko.

Puskásova Akademie obsadila v poslední sezoně maďarské ligy sedmé místo. Klub sídlí ve vesnici Felcsút poblíž Budapešti.

V obci vyrůstal maďarský premiér Viktor Orbán a pro opozici je pohádkový boom obce symbolem korupce současné politické garnitury.

Liberecký trenér Zsolt Hornyak během utkání se Slavií.

Vlastimil Vacek, Právo

Před pěti lety byla v obci otevřena fotbalová akademie Ference Puskáse s extravagantním stadionem pro 3900 diváků, což je dvakrát víc, než má Felcsút obyvatel.

Stadion stojí jen kousek od domu Viktora Orbána, který je známý svou vášní pro fotbal a ve vesnici strávil podstatnou část dětství.

Hornyák převezme mužstvo, v němž působí také tři slovenští legionáři Jozef Urblík, Ján Vlasko a Richard Križan.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: FORTUNA:LIGA

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..