Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Živě

Nahrávat budeš jen doleva! Velká posila Sparty dostala rozkaz od kamaráda

16. června 2019 14:21 - Praha

Kopali spolu na Střelnici, teď se sejdou v rudém dresu. Obránce Matěj Hanousek zamířil z Jablonce do pražské Sparty v zimě, záložník Michal Trávník ho teď následuje s půlročním zpožděním. „Přestup jsem s Matějem nekonzultoval. Ale psal mi, jestli už je hotový. A nakázal mi, ať nahrávám hlavně na levou stranu,“ usmívá se český reprezentant v prvním rozhovoru pro klubovou televizi. Z Jablonce by navíc měl na Letnou dorazit ještě stoper David Lischka, který sem měl nakročeno již v zimě.

 

www.sparta.cz

Začátkem roku mířil do Stuttgartu, který pak na jaře z bundesligy sestoupil. Zranění mu přestup zhatilo, takže měl možná štěstí v neštěstí.

Michal Trávník teď každopádně začíná angažmá ve Spartě, kde podepsal smlouvu na tři roky.

„Jsem šťastný, že už přestup dopadl, trval celkem dlouho. Teď jsem šťastný, že budu hrát za Spartu. Zázemí a všechno, co už jsem měl možnost vidět, je skvělé. Jsem rád, že jsem tu," těší se.

Produktivita mu otevřela dveře

V minulé sezoně výrazně zlepšil svou produktivitu. S deseti góly a deseti asistencemi patřil v lize k nejlepším. O důvod víc, aby po něm Sparta sáhla.

„Věděl jsem, že mi efektivita chyběla. A také že právě branky jsou pro každého ofenzivního hráče nejdůležitější. Sezona se mi povedla ze všech nejlépe a jsem rád, že jsem díky ní mohl získat možnost takového přestupu," uvědomuje si.

Těší se na Rosického i Jílka

Jablonec opouští po čtyřech sezonách. „O zájmu Sparty jsem se dozvěděl hned po sezoně. Při jednáních na mě udělal obrovský dojem Tomáš Rosický. Od dětství jsem ho sledoval, je pro mě splněný sen, že můžu s takovým člověkem spolupracovat," pochvaluje si Trávník.

Vítá také, že novým trenérem Sparty se stal Václav Jílek.

„Byl jsem rád, když jsem se dozvěděl, že tady bude právě on. Znám ho z jednadvacítky. Je to náročný trenér, ale udělal tam s námi obrovský kus práce. Věřím, že to samé se mu povede i tady," doufá čerstvá posila.

dos, Sport.cz

  1:5 Teplice - Slavia 1:5   dohráno
20190721T19:00:00+0200
FK Teplice vs. SK Slavia Praha
FK Teplice vs. SK Slavia Praha
FK Teplice
SK Slavia Praha
  3:0 Bohemians 1905 - Ml.Boleslav 3:0   dohráno
20190721T16:30:00+0200
Bohemians Praha 1905 vs. FK Mladá Boleslav
Bohemians Praha 1905 vs. FK Mladá Boleslav
Bohemians Praha 1905
FK Mladá Boleslav
  Karviná - Ostrava   dnes 18:00
20190722T18:00:00+0200
MFD OKD Karviná vs. FC Baník Ostrava
MFD OKD Karviná vs. FC Baník Ostrava
MFD OKD Karviná
FC Baník Ostrava

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2019-2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..