Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Živě

Derby pražských S se hraje 21. září na Letné, Plzeň přivítá mistrovskou Slavii ve 14. kole

19. června 2019 13:24
(Aktualizováno: 19. června 2019 14:36)

Nový ročník nejvyšší fotbalové soutěže začne úvodním kolem 13.7. Mistrovská Slavia začíná ve Zlíně, Sparta hostí Slovácko, Plzeň Olomouc, nováček z Č. Budějovic přivítá Opavu. Derby pražských S je na programu v 10.kole 21. září na Letné, duel Plzně se Slavií ve 14. kole 26. října. Poslední kolo základní části ligy je na programu 25. dubna.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Ze zasedání Ligového grémia, kterého se v Praze zúčastnili zástupci profesionálních klubů první a druhé ligy, si účastníci nejvyšší soutěže odnesli čísla, podle nichž se určoval jízdní řád ligy.

Nasazení ligových celků: 1. Sparta, 2. České Budějovice, 3, Jablonec, 4. Příbram, 5. Mladá Boleslav, 6. Ostrava, 7. Plzeň, 8. Zlín, 9. Slavia, 10. Olomouc, 11. Liberec, 12. Karviná, 13. Teplice, 14. Bohemians, 15. Opava, 16. Slovácko.

Znamená to, že v prvním kole se 13. července utká Sparta se Slováckem, Zlín se Slavií, Plzeň s Olomoucí, Ml. Boleslav s Karvinou, Ostrava s Libercem, Příbram s Teplicemi, Jablonec s Bohemians a České Budějovice s Opavou.

Mistrovská Slavia vykročí za obhajobou titulu hned dvěma zápasy na soupeřových hřištích. Nejdřív jede do Zlína, ve druhém kole se představí v Teplicích a teprve až ve třetím přivítá doma Olomouc.

„Slavia o to sama požádala, neboť v Edenu se v době, kdy startuje liga, koná hudební koncert," vysvětlil ředitel Ligové fotbalové asociace Tomáš Bárta.

Na podzim bude mít liga na programu celkem dvacet kol, tedy o jedno víc než v uplynulém ročníku. Závěrečné dějství v tomto roce přijde na řadu 14. prosince.

Jarní start nejvyšší soutěže je naplánován na 15. února 2019.

„Měli jsme připraveny dvě varianty, kluby si odhlasovaly tuto," potvrdil Bárta, že rozhodnutí bylo čistě na zástupcích nejvyšší soutěže.

Po základní části čítající třicet kol bude liga pochopitelně opět pokračovat nadstavbou, jejíž formát se v porovnání s uplynulou sezonou nemění.

„Detailním způsobem jsme nadstavbu ještě neřešili, ale nevylučuji, že k drobným úpravám může dojít," přiznal šéf LFA Dušan Svoboda, že třeba konfrontace vedoucí Slavie s Plzní hned ve druhém dějství finálové skupiny o titul nebyla právě šťastným řešením. „Stejným problémem je ale třeba i termín vloženého kola nadstavby, na kterým se budeme rovněž zamýšlet.

Zároveň potvrdil, že v každém ligovém kole bude na průběh čtyř zápasů dohlížet videosystém VAR. „Bude pochopitelně kopírovat televizní přenosy, protože z každého kola se budou vysílat čtyři utkání."

Sport.cz

Zrušit


  0:1 Zlín - Slavia 0:1   dohráno
20190715T18:00:00+0200
Fastav Zlín vs. SK Slavia Praha
Fastav Zlín vs. SK Slavia Praha
Fastav Zlín
SK Slavia Praha

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..