Živě

Fotbalisty Karviné posílil bývalý slávistický obránce Čonka

26. června 2019 11:14 - Karviná

Fotbalisté Karviné nadále posilují kádr na novou sezonu. Slezané angažovali slovenského obránce Matúše Čonku, který v minulosti hrával za pražskou Slavii. Osmadvacetiletý levý bek podepsal v novém působišti dvouletou smlouvu.

 

slavia.cz

Karviná získala Čonku z Trnavy, kde hráč rozvázal smlouvu. V letech 2012 až 2014 si slovenský obránce připsal 37 startů za Slavii a vstřelil jeden gól. V Edenu se tehdy potkal s bývalým koučem červenobílých a nyní trenérem Karviné Františkem Strakou.

"Výhodou je, že Matúše trenér Straka zná ze Slavie. Věříme, že bez problémů zapadne do kolektivu a bude důležitou součástí celého týmu," uvedl pro klubový web sportovní ředitel Karviné Lubomír Vlk.

"Na návrat do české ligy se těším. O Karviné jsem se bavil i s Markem Janečkou, s kterým jsem se v Trnavě střetl během těch let hned dvakrát. I to hrálo jistou roli," dodal Čonka na adresu Janečky, který se vrátil do Karviné.

Slezané, kteří až v baráži proti Jihlavě udrželi prvoligovou příslušnost, také v těchto dnech testují obránce Martina Kouřila a Gigliho Ndefeho z nizozemského Waalwijku. Naopak zkoušku ukončili Pavol Ilko, Filip Oršula a Arťom Vystavnij.

ČTK

Časová osa: Fortuna liga

Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..