Živě

Podepsal se pod gólem i prohrou mistra, Trpišovský přesto Hovorku po premiéře chválil

27. června 2019 09:44 - Čelákovice

Hned v prvním utkání po příchodu do Slavie se dostal David Hovorka do základní sestavy mistrovského týmu, dokonce i kapitánskou pásku v přátelské konfrontaci s Českými Budějovicemi jablonecká posila sešívaných navlékla. To aby se pětadvacetiletý stoper patřičně ukázal a zároveň přispěl do hráčské kasy, protože dělat kapitána ve Slavii není pochopitelně právě laciná záležitost.

Sport.cz

Trenér mistrovského týmu Jindřich Trpišovský si premiéru nové posily pochvaloval, i když právě Hovorka se faulem na Chaluše podepsal pod druhým inkasovaným gólem, a tudíž i prohrou 0:2 s ligovým nováčkem.

„Hrál opravdu dobře, ale jednu velkou chybu bohužel udělal. A po ní přišla penalta," připomínal slávistický kouč Hovorkovo zaváhání v závěru první půle čelákovického duelu s Jihočechy a pokutový kop, z něhož českobudějovický rutinér Kladrubský vstřelil druhou branku.

Slavia v přípravě prohrála s Českými Budějovicemi

Sport.cz

„Udělal špatné rozhodnutí. My ale chceme hrát na maximální riziko, takže kdy jindy si některé věci vyzkoušet než v přípravě? Lepší chybu udělat teď než v mistrovském zápase," zastával se letní posily, kterou měl na seznamu vytipovaných nových tváří úplně nejvýš.

„V lize patři k nejlepším a my ve Slavii samozřejmě chceme ty nejlepší hráče. To i pro případ, kdyby Ngadeu nebo Deli nakonec odešli. Mají totiž ve smlouvě výstupní klauzuli a je samozřejmě otázkou, zda její podmínky některý ze zahraničních zájemců naplní. A není to jen o Genku, ale i o jiných klubech, kteří o Michaela projevily zájem," nepopírá Trpišovský, že chce být připraven i na tuto eventualitu.

„Zatím je to ovšem všechno o nás bez nás. Bude záležet na rozhodnutí hráčů samotných," dodává slávistický kouč.

Hovorka: Udělali jsme zbytečné chyby

Hovorka nebyl pochopitelně z premiérového vystoupení ve slávistickém dresu dvakrát nadšený.

„Udělali jsme bohužel zbytečné chyby v rozehrávce, kterých soupeř využil ke skórování. Po změně stran už jsme se rozjeli, ale gól jsme bohužel nedali," povzdechl si.

Trenér Slavie Jindřich Trpišovský o možných odchodech i o příchodu Stanciua

Sport.cz

„Jsme ale na samém začátku přípravy. Po prvním soustředění, kdy jsme toho dost naběhali, byl zápas s Českými Budějovicemi hodně náročný. Teď bude čas zapracovat na některých věcech, na které si musím zvyknout, takže věřím, že to bude dobré," svěřoval se Hovorka, který jako jediný ze slávistických hráčů absolvoval na čelákovickém trávníku celých devadesát minut.

zp, jab, Sport.cz

  3:2 Sparta - Olomouc 3:2 dohráno
20210724T19:00:00+0200
Sparta vs. Olomouc
Sparta vs. Olomouc
Sparta
Olomouc
  Plzeň - Ml. Boleslav dnes 16:00
20210725T16:00:00+0200
Plzeň vs. Ml. Boleslav
Plzeň vs. Ml. Boleslav
Plzeň
Ml. Boleslav
  Budějovice - Teplice dnes 16:00
20210725T16:00:00+0200
Budějovice vs. Teplice
Budějovice vs. Teplice
Budějovice
Teplice
  Liberec - Slovácko dnes 16:00
20210725T16:00:00+0200
Liberec vs. Slovácko
Liberec vs. Slovácko
Liberec
Slovácko
  Zlín - Slavia dnes 19:00
20210725T19:00:00+0200
Zlín vs. Slavia
Zlín vs. Slavia
Zlín
Slavia

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..