Živě

Trpišovského obavy: Čtyři týdny na přípravu? To jsem nikdy nezažil, bude to alchymie

27. června 2019 12:12 - Čelákovice

Samo sebou nemohl tušit, s jakou humornou nadsázkou zareaguje na druhý den na výsledek jeho mistrovského týmu v přípravě s Českými Budějovicemi nejvyšší slávistický boss Jaroslav Tvrdík, on sám však z prohry s ligovým nováčkem žádné závěry nedělal. „Zápas ukázal jen to, co sami víme. Po úvodní dvoufázové přípravě jsou hráči hodně unavení, čemuž se není co divit,“ glosoval trenér Jindřich Trpišovský první a poslední konfrontaci, kterou Slavia absolvovala v tuzemsku před startem nové sezony.

Sport.cz

Další čeká na jeho tým v sobotu s bratislavským Slovanem, následovat bude duel s Austrií Vídeň a 6. července v Trnavě střetnutí s domácím týmem o Československý Superpohár. A 15. července vykročí Slavia za obhajobou mistrovského titulu úvodním ligovým duelem ve Zlíně.

Moc času na přípravu se trenérovi skutečně nenabízí.

Co řekl Jindřich Trpišovský o výkonu Davida Hovorky?

Sport.cz

„Příprava bude skutečně extrémně krátká. Když odečtu dva týdny dovolené, což je strašně málo na to, aby hráči ze sebe setřásli fyzickou i psychickou únavu po náročné sezoně a šedesáti zápasech, které jsme museli zvládnout, zbývá nějakých devatenáct dvacet dnů," straší Trpišovského nabitá termínová listina.

„Třeba kondici jsme museli do hráčů dostat během jediného týdne. V minulosti jsme na to měli třikrát delší dobu," upozorňuje slávistický kouč na extrém způsobený prodloužením předchozí sezony o nadstavbu a pochopitelně i kvalifikační zápasy české reprezentace.

Brala by Slavia exsparťana Stanciua?

Sport.cz

„Není to samozřejmě jen problém náš, týká se všech klubů. Není čas, aby si hráči vyčistili hlavy, není čas na přípravu. Každopádně jde o důvod k zamyšlení. Vedení ligy by mělo konzultovat situaci s kluby," neskrývá Trpišovský, že ani po zisku double mu není ligová nadstavba dvakrát po chuti.

„A to budeme chtít od hráčů výkony v lize, evropských pohárech i reprezentaci. My přitom máme oproti ostatním českým klubům účinkujícím v pohárové Evropě alespoň relativní výhodu, neboť nemusíme absolvovat úvodní kvalifikační předkola," dodává kouč.

Slavia v přípravě prohrála s Českými Budějovicemi

Sport.cz

Právě vzhledem ke krajně zhuštěnému programu byl proto celkem logický výsledek i výkon mistrovského týmu v čelákovické přípravě s Českými Budějovicemi.

„V pátek odjíždíme na přípravný kemp do Rakouska, takže jsme zápas s Jihočechy pojali jako součást tréninkového procesu. Prostě utkání místo herního tréninku, v němž zákonitě scházel lepší a větší pohyb a objevovaly se chyby. V rozehrávce, v centrech do soupeřovy šestnáctky," glosoval Trpišovský střetnutí, jemuž skupinka slávistických reprezentantů Souček, Král, Coufal, Zbořil jen přihlížela.

Šéf fotbalové Slavie se opět rozjel. Co vzkázal kouči po nečekané porážce?

„Měli volno až do středy, ale sami přišli s tím, že chtějí začít dřív. Proto s námi trénují od pondělí, ale zápas pochopitelně vynechali. Přemýšlím ostatně i o tom, že bychom začali první ligová kola bez nich. Vždyť na přípravu budou mít jen tři týdny," vracel se slávistický trenér k problému s nedostatkem času.

Extrémně krátká doba na přípravu

„Nikdy jsem tak extrémně krátkou dobu na přípravu nezažil. Bude to tak trochu alchymie. Pro nás trenéry i pro hráče. Doufám, že příprava smrsknutá do čtyř týdnů bude stačit," nepopírá Trpišovský, že i jeho trápí před cestou za obhajobou titulu a snahou dostat se do základní skupiny Ligy mistrů nejistota z nepoznaného.

V přípravném utkání proti Českým Budějovicím se představila i nová posila Slavie Hilál.

Vlastimil Vacek, Právo

A to přesto, že mistrovský kádr zůstal pohromadě, že jablonecké akvizice Hovorka a Holeš se zapojily do přípravy, že i uzdravený bahrajnský útočník Hilál trénuje naplno a hlavně bez zdravotních potíží, že v Edenu se rokovalo a dost možná dál jedná o příchodu rumunského legionáře Stanciua.

„Vím, o čem mluvím, mám zkušenosti s tím, co je potřeba, abychom byli v pohárové Evropě úspěšní. Do evropských soutěží jdu počtvrté po sobě," připomínal slávistický trenér předchozí tažení s Libercem a Slavií.

zp, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..