Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Živě

Podaný bude po sestupu Dukly hostovat v Bohemians 1905

2. července 2019 10:08 - Praha

Další posilou fotbalistů Bohemians Praha 1905 se stal Jakub Podaný. Dvaatřicetiletý levonohý univerzál přichází na roční hostování z Dukly, která z první ligy sestoupila. Do vršovického klubu před ním zamířili i Patrik Le Giang, Ibrahim Keita, Jakub Rada a Petr Hronek.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Po sestupu jsme si na Dukle řekli, co by bylo výhodné pro obě strany. Nakonec to vyústilo v můj příchod do Ďolíčku. Musím říct, že na mě vedení Bohemians udělalo velký dojem. Věřím, že pomůžu k naplnění cílů, které Bohemka má," řekl Podaný webu Klokanů.

Krajní záložník může nastupovat i v obraně nebo v útoku. V první lize dosud Podaný odehrál 139 zápasů a vstřelil deset branek. V roce 2014 se stal s týmem Atlétiko Kalkata mistrem Indie.

Znovu se potkává s trenérem Martinem Haškem, který ho už před lety vedl ve Spartě.

Doufá, že trenér nebude řvát...

"Už je to hodně let dozadu. Pak jsme se samozřejmě různě potkávali, takže se známe. S Martinem mám dobrý vztah, což nějakou roli asi hrálo. Myslím, že na obě strany. Hlavně doufám, že po mně nebude tak řvát, jako na mě řval ve Spartě, když jsem mu někde chyběl," směje se Podaný.

Byl zvyklý na komorní atmosféru Julisky. Rád ji vymění za mnohem živější Ďolíček.

"Vždycky je lepší hrát před plným domem, aspoň mě vždy vybičuje k lepšímu výkonu. Je jedno, jestli doma nebo venku. V Indii jsem zažil 60 tisíc na každý zápas a to byl taky rozdíl. Každopádně do Ďolíčku se hodně těším, protože tady byla vždy hlučná atmosféra. Ale musím dodat, že si hodně vážím věrných fanoušků na Dukle. Takhle v menším počtu stále fandit a vytrvat, je někdy opravdu složité. Navíc s našimi výsledky," oceňuje Podaný.

dos, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2019-2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..