Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Živě

Stínový ředitel Hübschman pomáhá parťákům i Peltovi

2. července 2019 14:57 - Jablonec nad Nisou

Připravuje na svou již dvacátou prvoligovou sezonu. Z bohatých zkušeností kapitána Jablonce Tomáše Hübschmana už ovšem těží nejen jeho spoluhráči, ale dokonce i majitel klubu. Bývalý český reprezentant pomohl Miroslavu Peltovi na Ukrajině v letní pauze dojednat přestup obránce Andrije Curikova.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Role Tomáše Hübschmana při jednáních o příchodu Curikova byla na Ukrajině hodně důležitá. Tomáše tam hodně respektují, má tam velké jméno," prozradil Pelta.

Odchovanec Sparty před příchodem do Jablonce v roce 2014 na Ukrajině válel dlouhých deset sezon, se Šachtarem Doněck dokonce vyhrál Pohár UEFA. Když v minulém ročníku Severočeši narazili v Evropské lize na Dynamo Kyjev, o zkušeného veterána byl mezi ukrajinskými žurnalisty velký zájem...

Jablonecký obránce Tomáš Hübschman na hřišti Bohemians 1905.

Vlastimil Vacek, Právo

„Agent, který Curikova zastupuje, se s Tomášem dlouho zná. Takže nám s ním hodně pomohl. Já už si z toho poslední dobou dělám legraci, že je Tomáš Hübschman náš stínový sportovní ředitel," usmál se jablonecký boss.

Ač Hübschman v září oslaví již 38. narozeniny a aktuálně je mezi pěti nejstaršími hráči Fortuna ligy, ze hřiště do kanceláře se ještě rozhodně nechystá. „Jsem zatím stále jen hráč, budu se držet kabiny a hraní. Uvidíme, co bude potom," odmítl na startu přípravy myšlenku, že by už pomalu střídal pozice. Ostatně na konci května se severočeským klubem prodloužil kontrakt o další rok.

Jablonecký nestor Tomáš Hübschman.

Vlastimil Vacek, Právo

V minulé sezoně patřil k důležitým oporám týmu, s nímž vybojoval čtvrté místo. Napříč soutěžemi za zelenobílé odehrál úctyhodných 36 duelů.

„Jde o zkušeného hráče, který má už největší slávu za sebou, byť tím nechci říci, že by měl jít výkonnostně dolů. Co se týká zkušeností a kvality, byl pro nás hodně důležitý. Myslím, že pokud bude mít výkonnost a bude se cítit zdravý, pro tým bude hodně důležitý. Jsem rád, že tady je," liboval si kouč Jablonce Petr Rada, který čeká, že i v příští sezoně bude Tomáš Hübschman hrát největší roli pořád ještě na hřišti.

Hynek Preisler, Sport.cz, Právo

  1:2 Karviná - Ostrava 1:2   dohráno
20190722T18:00:00+0200
MFD OKD Karviná vs. FC Baník Ostrava
MFD OKD Karviná vs. FC Baník Ostrava
MFD OKD Karviná
FC Baník Ostrava

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2019-2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..