Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Živě

Rada seřval reprezentanta. Nemá se válet, ale kousnout pro tým

22. července 2019 19:03 - Praha

Nesehráli marný duel, ale nakonec favoritovi, který se potřeboval omluvit za propadák se Slováckem, podlehli. Fotbalisté Jablonce prohráli ve druhém ligovém kole na Spartě 0:2. Zatímco s třicetiletým debutantem Jiřím Váňou mohl být Petr Rada spokojený, Jovoviče trenér řádně vyplísnil. Čím ho reprezentant Černé Hory namíchl, poslechněte si v přiloženém videu.

Sport.cz

Okénko v jablonecké kabině zůstalo otevřené a koučův křik se po zápase nesl celou Letnou.

Petra Radu namíchly velké individuální chyby, po nichž jeho tým nakonec kapituloval. Zkritizoval především Vladimira Jovoviče. Balkánec nedokázal vyřešit několik nadějných brejků, hlavně však byl na začátku akce, po níž Sparta dal první gól. Namísto bránění se dožadoval odpískání faulu.

Za Jablonec nastoupil projektant! Jiří Váňa si kvůli zápasu na Letné musel vzít dovolenou.

Sport.cz

„Jovovičovi jsem to prostě řekl. Lehne a nejde. V takový moment musím jít na doraz, vstát, bojovat. Škoda, protože když ztratí takto míč, tak se dostane soupeř do přesily a Sparta toho využila. Musím to kousnout za každou cenu. Myslel si, že rozhodčí pískne faul, který myslím, že nebyl, a zůstal ležet. To není týmové, proto jsem zvýšil hlas," vysvětlil kouč Jablonce.

Jovoviče limitují i zahozené šance, měl by být produktivnější. „Pracujeme s ním a klademe mu na srdce, že jen čísla ho posunou dál. Jako my, když jsme v Dukle nahráli Vízkovi, hned se kasal: O vás se nepíše, jen o těch, co dávají góly," poukázal Rada na svou hráčskou kariéru.

A teď do Arménie

Severočechy teď čeká arménská mise. Ve čtvrtek zahájí pohárovou sezonu na půdě Pjuniku Jerevan.

„Musíme si z utkání na Spartě vzít, co jsme udělali špatně. Evropská liga je ale něco jiného. Čekají nás Arméni, kteří nejsou jako Sparta. Čeká nás těžké utkání, nechceme propadnout. Každý soupeř je nebezpečný, víme, jak dopadl třeba Slovan Bratislava. Od pondělí se na zápas budeme soustředit," ujišťuje Rada.

Jablonec si v případě postupu přes Pjunik zahraje s vítězem duelu mezi anglickým Wolverhamptonem a severoirským týmem Crusaders.

dos, Sport.cz

  3:1 Liberec - Sparta 3:1   dohráno
20190825T19:00:00+0200
Liberec vs. Sparta
Liberec vs. Sparta
Liberec
Sparta
  4:0 Plzeň - Opava 4:0   dohráno
20190825T16:30:00+0200
Plzeň vs. Opava
Plzeň vs. Opava
Plzeň
Opava
  4:2 Ml.Boleslav - Budějovice 4:2   dohráno
20190825T16:30:00+0200
Ml.Boleslav vs. Budějovice
Ml.Boleslav vs. Budějovice
Ml.Boleslav
Budějovice

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..