Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Živě

Hotovo! Slavia ztrácí další oporu. Český reprezentant míří do Itálie

6. srpna 2019 16:53 - Praha

Hotovo. Přestup, který byl na spadnutí, je realitou. Fotbalová Slavia ztrácí další oporu, její odchovanec Jaromír Zmrhal opouští Eden a nově bude hájit barvy nováčka Serie A Brescia Calcio, s nímž se dohodl na čtyřleté smlouvě. Informaci potvrdily oficiální stránky klubu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Přestup byl formálně dotažen během úterý. „Chvíli jsme vyjednávali o ceně, ale nakonec Jaromíra uvolníme. Je to odchovanec, který pro klub strašně moc udělal, má na přestup do zahraničí morální právo. V minulosti na přání klubu zůstal a odmítl dvě zahraniční angažmá. Vyšel nám vstříc v situaci, kdy by jeho odchod klub sportovně poškodil," komentuje přestup českého reprezentanta předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík.

„S jeho přestupem souhlasí i trenéři a doporučuje ho sportovní ředitel. Slavia má dnes na drtivou většinu pozic řadu srovnatelných alternativ," vysvětluje s tím, že oba kluby se domluvily, že přestupovou částku nebudou zveřejňovat.

„Jaromíra neprodáváme z ekonomických důvodů, jakkoliv každý klub potřebuje peníze, ale prodáváme ho z hlediska růstu jeho sportovní motivace, tým to neoslabí. V tomto kontextu je pro mě důležité, že trenéři i sportovní ředitel s tím souhlasí," dodává Tvrdík.

Sám hráč se na novou výzvu těší: „Jsem rád, že jsem celý život mohl hrát za Slavii. Teď ale přichází něco nového. Já jsem si samozřejmě vždycky přál zkusit zahraničí. Přišla nabídka, kterou bych chtěl zkusit, a Slavia mi vyšla vstříc. Seria A je něco, co jsem nikdy nečekal, že by mohlo přijít."

Na odchodu ze Slavie už byl dvakrát, ale pokaždé z něj sešlo. „Určitě toho nelituji. Nějaké nabídky tu byly, ale vždycky když Slavia potřebovala pomoct, tak jsem zůstal, protože jsem věděl, že jí můžu pomoct, a hlavně jsem jí chtěl pomoct. V tuhle chvíli si ale myslím, že moji pomoc tolik nepotřebuje, protože má skvělý tým. Parta je tu výborná a myslím, že to zvládne tentokrát i beze mě," věří Zmrhal, který Slavii opouští po patnácti letech.

roj, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..