Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Poslední místo? Za třináct let nepamatuji, říká teplický kapitán Ljevakovič

2. září 2019 11:14 - Teplice

Bosenský záložník Admir Ljevakovič je pevně spjatý s fotbalovými Teplicemi. V posledních měsících ale neprožívá společně jako celý klub a jeho prvoligový tým příznivé období. Po sedmi odehraných zápasech, což je kvůli odloženému duelu s Mladou Boleslaví o jeden méně, než mají na svém kontě ostatní ligové celky, figuruje teplické mužstvo na posledním místě v tabulce.

 

FK Teplice

Jak vnímáte současnou mizérii teplického fotbalu?

Jsem tady dlouho, třináct let, a nepamatuji, že bychom byli v lize takhle úplně na chvostu. Momentálně nám nic nevychází, je to bída.

Zápas s Karvinou nepatřil k ozdobám soutěže, naopak přinesl při bezbrankové remíze jen málo kvality. Čím si to vysvětlujete?

První poločas byl z naší strany bezzubý. Převládala nervozita, věděli jsme, o co jde. Vzadu jsme se snažili uhrát nulu, což se povedlo. Ale v útoku jsme neměli žádnou střelu. Možná jen náznaky, a to je málo na to, abychom utkání zvládli za tři body. Druhý poločas už byl od nás dobrý, ale stále bez vstřelené branky.

Rozhodčí, to je stát ve státě, řekl teplický trenér Hejkal po červené kartě

V čem vidíte herní neduhy?

Pořád nám něco chybí, aby se zápas zlomil v náš prospěch a proměnili jsme šance. Bod je nedostačující. Ale nezbývá nám, než jít dál a bojovat.

Po souboji s Karvinou bylo patrné na teplické straně velké rozladění i směrem k rozhodčím.

Nastaly ve druhém poločase situace, kdy nás sudí brzdili. Trenér to nemohl vydržet. Je to všechno dokola. Myslím, že rozhodčí začínají pomalu dělat tragické výkony. Viděli jste, co se stalo při utkání v Liberci se Spartou. Nechci házet všechno na lidi v černém, to nemá cenu, co můžete očekávat? Aby vás příští zápas ještě více sekli. Spíš to beru tak, že jsme jako hráči udělali málo, abychom zápas vyhráli.

K důležitému utkání s Karvinou nebyl nominován dosavadní kapitán Jakub Hora, po němž jste znovu přebral kapitánskou pásku, kterou jste nosil už předtím.

Tak to je asi otázka pro jiné, k tomu se nebudu vyjadřovat.

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Podsekce:

       
  • Tabulky
  • Play off o Evropu
  • Kalendář
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..