Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Sivokovi návrat do české ligy zčervenal. To ho vyloučili za tleskání? rozčiluje se kouč

15. září 2019 20:40 - Ostrava

Do české ligy se vrátil po více než jedenácti letech přesně v den svých šestatřicátých narozenin. Hned v prvním utkání byl ale obránce Tomáš Sivok vyloučen. České Budějovice, které někdejší opora reprezentace přivedla na hřiště Baníku s kapitánskou páskou na paži, navíc v Ostravě prohrály 1:2.

 

Vladimir Pryček, ČTK

První žlutou kartu uviděl Sivok v 86. minutě, další, po které následovala karta červená, ve druhé minutě nastavení. Podle hlavního sudího Ondřeje Pechance obě za nesouhlasné projevy. „První žlutá karta byla za kritiku v přerušené hře bez hanlivých výrazů slovy ´To si děláš srandu´. Druhá za ironický způsob zatleskání jako protest proti rozhodnutí rozhodčího v přerušené hře," napsal do zápisu o utkání Pechanec.

Sivok se podle mluvčího hostujícího celku o své pocity s novináři dělit nechtěl. „Vyloučil ho za tleskání? Tohle opravdu nechápu. Místo, abychom si takových hráčů vážili, tak přijde tohle. Měl to přejít, přišlo mi to směšné. Ten kluk se dva měsíce připravuje, teď zase nebude moci hrát," kroutil hlavou trenér Českých Budějovic David Horejš.

Zleva Rudolf Reiter z Ostravy a Tomáš Sivok z Českých Budějovic v utkání devátého kola první ligy..

Vladimir Pryček, ČTK

S nasazením Sivoka už v Ostravě neváhal. „Tomáš řekl, že je připravený, proto si myslím, že už byl správný čas. Trénuje s námi už dlouho a má tomu mužstvu co dát. To bylo vidět i tady. Patřil k nejlepším hráčům na hřišti. Naše obrana se jeho zásluhou obrovsky zvedla," vyzvedl přínos Sivoka pro ligového nováčka Horejš.

„Také liga je o jedno velké jméno bohatší. Jsem rád, když můžu vidět na hřišti osobnosti jako je Sivok nebo Baroš, který vyhrál Ligu mistrů. O to více je mi z toho, co se stalo, smutno," pokrčil rameny trenér Dynama.

Ostravský trenér Bohumil Páník by mohl mít pro rozhořčení kolegy Horejše pochopení. V týmu má Milana Baroše, který je výbuchy na adresu rozhodčích pověstný. Ale neměl. „Ti hráči si taky musí uvědomit, že jsou součástí mužstev. Když takhle reagují a nejsou trestáni, tak mladí kluci vidí, že si to mohou dovolit a začnou je napodobovat. Bary si to uvědomil a ukáznil se. Sivok se po dlouhé době vrátil ze zahraničí a musí si to také uvědomit," namítl Páník.

Jiří Tomaškovič, Sport.cz, Právo

  4:1 Slavia - Budějovice 4:1   dohráno
20191215T17:00:00+0100
Slavia vs. Budějovice
Slavia vs. Budějovice
Slavia
Budějovice

Časová osa: Fortuna liga

Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..