Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Frustrující porážka, stýská si po domácím nezdaru s Jabloncem útočník Zlína Poznar

28. září 2019 21:23 - Zlín

Nepodařilo se jim ukončit nepříjemnou sérii nezdarů. Fotbalisté Zlína padli před svými fandy navzdory značné převaze v ligovém duelu s Jabloncem 0:1 a už pět kol nepoznali radost z vítězství. Vytěžili z nich jediný bodík. Není divu, že útočník Fastavu Tomáš Poznar byl po nepovedeném utkání se Severočechy hodně rozčarovaný.

 

Dalibor Glück, ČTK

Co se vám honí hlavou po prohře v zápase, v němž jste měli většinou výrazně navrch?

Je to frustrující porážka. Vynutili jsme si velkou převahu, přitlačili jsme Jablonecké ke zdi. Měli to s námi hodně těžké, ale bohužel nebereme žádné body.

Co chybělo, abyste nápor zúročili?

Těch závarů v soupeřově šestnáctce bylo strašně moc. Někdy chyběl lepší náběh, jindy jsme se nesešli s centrem. Věděli jsme, že máme z posledních sezon s Jabloncem mimořádně nelichotivou bilanci a chtěli jsme ji konečně prolomit. Snažili jsme se za tím jít hodně důsledně, avšak kýžený gól jsme bohužel nevstřelili. V řadě situací se drželo hostů obrovské štěstí.

Trenér Zlína Josef Csaplár během utkání s Jabloncem

Dalibor Glück, ČTK

Začínáte si připouštět, že vás čeká boj o záchranu?

To si vůbec připustit nechci. Je ale samozřejmě špatné, že body na našem kontě nepřibývají. Má to negativní dopad na naši psychiku. Štve mě, že jsme natáhli sérii domácích porážek na tři. Pořád máme ale na podzim ještě dost zápasů před sebou, abychom se posunuli v tabulce o něco výš. Uznávám, že deset bodů z jedenácti kol je žalostně málo.

Na jaře jste se chytli vítězstvím v Ostravě nad Baníkem. Zřejmě byste to rádi v příštím ligovém kole zopakovali...

Je to tak. Kéž by to vyšlo. V minulé sezoně se nám tam podařilo šňůru porážek ukončit a teď uděláme všechno pro to, aby se nám to povedlo znovu. V Ostravě nás čeká bouřlivé prostředí a hodně kvalitní soupeř, ale my se porveme ze všech sil o body. Snad už se na nás štěstíčko usměje.

Jablonec po dvanácti zápasech zvítězil v lize venku

čfo, Sport.cz, Právo

  4:1 Slavia - Budějovice 4:1   dohráno
20191215T17:00:00+0100
Slavia vs. Budějovice
Slavia vs. Budějovice
Slavia
Budějovice
  1:1 Plzeň - Teplice 1:1   dohráno
20191215T14:30:00+0100
Plzeň vs. Teplice
Plzeň vs. Teplice
Plzeň
Teplice

Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..