Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Fotbalista Tomáš Došek podepsal v Brně tříletou smlouvu

10. července 2007 13:36 - BRNO

Tříletou smlouvu podepsal s 1. FC Brno fotbalový útočník Tomáš Došek, který hrál v uplynulé sezóně v polské Wisle Plock. Do české ligy se osmadvacetiletý hráč vrací po tříleté přestávce, v níž absolvoval jednu sezónu v Rapidu Vídeň a po operaci achilovky si před polským angažmá zahrál půlroku v Artmedii Bratislava.

 

ČTK/Michal Kamaryt

"Rozhodoval jsem se dva týdny, měl jsem i jiné nabídky. Rozhodlo i to, že Brno o mě hodně stálo. Peníze nebyly tak důležité," řekl na tiskové konferenci po podpisu smlouvu Došek, který má na kontě i tři reprezentační starty. Vedení klubu nezveřejnilo žádné další podrobnosti smlouvy. Podle neoficiálních informací ze zdrojů blízkých vedení klubu Brňané za Doška zaplatili dvanáct miliónů korun.

Na své předchozí angažmá Došek nevzpomíná v nejlepším. "Sestoupili jsme, výsledky nebyly v průběhu celého roku dobré. Chtěl jsem z Plocku odejít, měli jsme i problémy v kabině. Proto jsem rád, že jsem změnil klima. Brno hraje dobrý fotbal a věřím, že tento trend bude pokračovat," uvedl bývalý hráč pražské Slavie.

Znovu pod trenérem Uličným

V týmu se opět setká s trenérem Petrem Uličným, pod jehož taktovkou vstoupil v Plzni na prvoligovou scénu. "Vzpomínám na něj jedině v dobrém, je to výborný trenér," řekl Došek, jenž si nepřipouští, že by měl nahradit v brněnském útoku Luďka Zelenku, který v loňské sezóně vstřelil 11 branek. "Bude záležet na vývoji sezóny. Rozhodně nechci nikoho nahrazovat. Budu chtít v Brně odvést co nejlepší výkony," prohlásil.

Podle místopředsedy představenstva a majoritního vlastníka 1. FC Brno Romana Prose byla jednání o Doškově příchodu dost složitá. "Proto jsme rádi, že se nakonec podařila dotáhnout do úspěšného konce. Pro nás bylo rozhodující, že on sám chtěl do Brna jít a trenér Uličný s jeho příchodem souhlasil. Samozřejmě očekáváme, že bude posilou," řekl Pros.

Brňané jednají ještě o dalších posilách. Jednou z možností je příchod slovenského stopera Jozefa Dvorníka z Ružomberku, kde jej v uplynulé sezóně vedl trenér Uličný. Klub usiluje také o útočníka Milana Ivanu. "Slovácko má stále naši nabídku. Uvidíme, pro co se nakonec rozhodne sám hráč," uvedl Pros.

ČTK

  3:1 Sparta - Zlín 3:1   dohráno
20200920T18:00:00+0200
Sparta vs. Zlín
Sparta vs. Zlín
Sparta
Zlín
  1:1 Liberec - Karviná 1:1   dohráno
20200920T15:30:00+0200
Liberec vs. Karviná
Liberec vs. Karviná
Liberec
Karviná
  2:4 Brno - Olomouc 2:4   dohráno
20200920T15:30:00+0200
Brno vs. Olomouc
Brno vs. Olomouc
Brno
Olomouc
ČT sport Ml. Boleslav - Jablonec   zítra 18:00
20200921T18:00:00+0200
Ml. Boleslav vs. Jablonec
Ml. Boleslav vs. Jablonec
Ml. Boleslav
Jablonec

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..