Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Balutovo šustění bankovkami potrestáno. Kolik Rumun zaplatí?

28. listopadu 2019 15:00 - Praha
(Aktualizováno: 28. listopadu 2019 15:15)

Dovolil si dost. Při předčasném odchodu ze hřiště mnul prsty a předváděl gestem šustění peněz, aby dal jasně najevo, co si o nepravostech v režii rozhodčích myslí. Trestů za duel v Plzni schytal Alexandru Baluta hned několik. Za vyloučení má záložník Liberce stop na jedno utkání a další za čtvrtou žlutou kartu. Teď mu ještě disciplinárka přidala za nesportovní chování decentní pokutu 20 tisíc korun. Zápas přitom výrazně ovlivnili sudí v čele s hlavním Zbyňkem Proskem.

 

Miroslav Chaloupka, ČTK

Rozžhavený byl do běla, jakou křivdu cítil. A nejen on, celý liberecký tým.

Verdikt komise rozhodčích už Balutovi náladu nezlepšil. Hlavní sudí Zbyněk Proske chyboval ve spolupráci s asistentem Davidem Hockem, když plzeňského kapitána Romana Hubníka nevyloučil po druhé žluté kartě. Oba arbitři budou podle šéfa komise rozhodčích Jozefa Chovance suspendováni do konce podzimní části sezony.

Hráči Liberce se radují z prvního gólu v Plzni. Jeho autor Alexandru Baluta je třetí zprava.

Miroslav Chaloupka, ČTK

Zatímco Hubník se svým týmem oslavil proti oslabenému soupeři výhru 4:1, rumunský záložník Proskeho dvojí metr odskákal. Za protesty vyfasoval žlutou kartu a za faul obdobný Hubníkovu druhou.

Křivdu neskousl a cestou z trávníku šustil imaginárními bankovkami jak směrem k Proskemu, tak k plzeňské střídačce.

Trenér Látal nesmí na lavičku

Radoslav Látal dostal za čtvrtou žlutou kartu trest zákazu výkonu funkce trenéra Sigmy Olomouc na jedno utkání.

Stopku na jeden zápas vyfasovali také Lukáš Masopust (Slavia) a Pablo Podio (Zlín) za vyloučení, Petr Mareš (Teplice), Ivan Schranz (České Budějovice), Michal Trávník (Sparta), Mihailo Cmiljanovič (Příbram), Václav Jemelka (Olomouc), Jan Vodháněl (Bohemians) a Aleksej Tatajev (Mladá Boleslav) za čtvrtou žlutou kartu.

dos, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..