Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Na ostravské Bazaly se vracejí fotbalisté. Místo těch ligových to bude ale mládež

2. prosince 2019 17:06 - Ostrava

Senzace! Legendární Bazaly, někdejší domov fotbalistů Baníku Ostrava, opět patří fotbalu. Po zhruba roce a půl rekonstrukce se z chátrajícího stadionu za 320 milionů korun stalo místo, v němž najdou azyl hned dvě mládežnické fotbalové akademie.

Pavel Karban, Právo

V areálu, jehož modernizaci hradila Ostrava spolu s hejtmanstvím, bude působit Regionální fotbalová akademie Moravskoslezského kraje a klubová akademie Baníku. „Jsme rádi, že se vracíme po rekonstrukci zpět na Slezskou, kde Baník má své kořeny. Věřím, že nám to pomůže, a těšíme se na to. Bazaly se nám líbí,“ přiznal majitel FC Baník Ostrava Václav Brabec s tím, že v administrativní budově bude mít Baník své sídlo.

„Trvalo to o něco déle, než jsme čekali, stálo to více peněz, než jsme chtěli, což mi radost nedělá, ale podstatný je výsledek. Dnes jsme tady, abychom fotbalové Bazaly vrátili zpátky fotbalu,“ řekl primátor Ostravy Tomáš Macura (ANO) při slavnostním představení nových Bazalů. „Snažíme se tak alespoň částečně snížit deficit těch tréninkových ploch, který v Ostravě je. Činíme tak s nadějí, že tady vyrostou noví talenti a Ostrava se znovu stane líhní talentů,“ dodal.

Pohled na zrekonstruované ostravské Bazaly.

Pavel Karban, Právo

Fotbalisté Baníku Ostrava hráli na Bazalech od roku 1959. V roce 2013 koupilo město areál za 114 milionů, aby fotbalový klub zachránilo před bankrotem. Koupě tehdy prošla až na podruhé a o jediný hlas. Poslední prvoligový zápas odehrál Baník na Bazalech na konci května 2015, od té doby hraje svá utkání na Městském stadionu ve Vítkovicích.

Roční náklady na provoz Bazalů se mají pohybovat mezi 12 až 14 miliony korun. „Předpokládáme, že z toho 70 procent pokryjí tržby, zbytek budeme dotovat my jakožto provozovatel a vlastník areálu,“ poukázal předseda představenstva Vítkovice Arény Libor Folwarczny s tím, že kromě mládežnických fotbalových týmů si bude moci například hřiště s umělým povrchem a tělocvičnu se třemi kurty pro badminton moci pronajmout i veřejnost.

Primárně budou Bazaly sloužit dvěma akademiím. Regionální fotbalové akademii a klubové akademii Baníku Ostrava. Mladí fotbalisté mají v areálu k dispozici až pět hřišť s travnatým i umělým povrchem, plochy pro posilování, nácvik obratnosti i vytrvalostní cvičení, tělocvičnu, posilovnu, prostory pro fyzioterapii a šedesátimetrovou krytou běžeckou dráhu pod nově vybudovanou tribunou. Hlediště má kapacitu 450 diváků.

Pohled na zrekonstruované ostravské Bazaly.

Pavel Karban, Právo

„Baník je velký, máme asi 29 týmů. Máme těch středisek víc, v Porubě, Radvanicích, teď se část přesune tady na Bazaly. Rádi bychom, aby tady mohly trénovat i naše další týmy, nejen ty, které tady máme naplánované,“ podotkl majitel Baníku Brabec. Ten by byl rád, kdyby na hlavním hřišti zrekonstruovaných Bazalů mohl hrát soutěžní zápasy B tým Baníku hrající třetí nejvyšší soutěž či ženský tým usilující o postup do ligy.

Pavel Karban, Sport.cz, Právo

ČT sport 2:0 Ml. Boleslav - Jablonec 2:0   dohráno
20200921T18:00:00+0200
Ml. Boleslav vs. Jablonec
Ml. Boleslav vs. Jablonec
Ml. Boleslav
Jablonec

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..