Karviná - Olomouc 1:1Fotbalisté Karviné remizovali s Olomoucí a už nejsou poslední

32. Gonzalez 0 : 1
73. Lingr 1 : 1

Karviná

Fotbalisté Karviné v 19. kole první ligy remizovali 1:1 s Olomoucí. Hostující Sigmu poslal do vedení Pablo González, za domácí po přestávce vyrovnal Ondřej Lingr. Domácí sice natáhli sérii bez vítězství na devět kol, ale díky lepšímu skóre opustili poslední příčku, na kterou odsunuli Příbram.

Fotbalisté Sigmy Olomouc. Ilustrační foto.

Pro Karvinou nezačal zápas dobře, protože kvůli zranění musel už desáté minutě střídat stoper Dreksa, kterého nahradil Bukata. Přesto se domácí dostali do první velké šance, jenže Petráň v dobré pozici nedokázal z dorážky po Smržově střele poslat míč do sítě.

Olomouc poprvé zahrozila po chybě Bukaty, kterou odkopem hluboko v hřišti hasil brankář Pastornický. K míči se totiž dostal Sladký, ale z dálky prázdnou bránu netrefil. Ve 32. minutě už se Sigma ujala vedení. Zahradníček našel rozběhnutého Gonzáleze, který překonal Pastornického.

Karviná se po přestávce snažila o vyrovnání, ale dvakrát Ba Loua ani Bukata neuspěli. Po hodině hry se vyznamenal hostující brankář Mandous, který Vukadinovičovu střelu vyrazil na roh. Domácí se dočkali až v 73. minutě, kdy po Ba Louově přímém kopu vyrovnal Lingr.

Olomouc si mohla vzít vedení zpět v zápětí, ale Plškovu šanci zlikvidoval Pastornický. Další příležitost měli hosté v úplném závěru. V poslední minutě nastavení se dostal k míči na hranici vápna Zmrzlý, ale ani netrefil branku.

MFK Karviná - Sigma Olomouc 1:1 (0:1)
Branky: 73. Lingr - 32. González. Rozhodčí: Pechanec - Šimáček, Ratajová. ŽK: Bukata, Smrž - Vepřek, Houska, Beneš. Diváci: 2487.
Karviná: Pastornický - Krivák (56. Hanousek), Dreksa (10. Bukata), Rundič, Čonka - Smrž, Janečka - Ba Loua, Vukadinovič, Lingr - Petráň (71. Petkov). Trenér: Jarábek.
Olomouc: Mandous - Sladký, Beneš, Jemelka, Vepřek - Zmrzlý - Zahradníček (86. Hála), Houska, González (63. Texl), Falta (90. Látal) - Plšek. Trenér: Radoslav Látal.