Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Dočkal už kope! Vrátí se dříve než Kane?

14. ledna 2020 20:06 - Praha

Ještě je příliš brzy na fanfáry. Naděje, že by kapitán národního týmu Bořek Dočkal stihl letní EURO, je však nejspíš o něco větší, než se donedávna zdálo. Fotbalová Sparta zveřejnila video z přípravy na Strahově, na němž už její lídr trénuje s míčem. Letenští přitom před týdnem avizovali, že bude úspěch, když se Dočkal částečně zapojí do tréninku s týmem až na soustředění ve Španělsku.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Jedenatřicetiletý záložník nehraje od začátku loňského března, prodělal hned dvě operace achilovky. Bořek Dočkal bude během jara nejspíš svádět boj s časem, aby byl nachystán pomoci jak Spartě, tak reprezentaci.

„Bořek má k návratu hodně blízko, všichni si ho moc přejeme. Je na dobré cestě. U něj je nejdůležitější, jak bude reagovat při zátěži na změny směru. Předpoklad je, že by se na soustředění ve Španělsku mohl částečně zapojovat do tréninku s týmem," avizoval na startu přípravy sportovní ředitel Tomáš Rosický.

Jak to vypadá s návratem Bořka Dočkala? A kdy naskočí další sparťanští marodi?

Sport.cz

Česká reprezentace se bez svého dlouhodobě zraněného kapitána musela obejít celou kvalifikaci. Jeho startu na šampionátu se však nevzdává.

V odhadech, kdy se vrátím, jsem opatrný. Ale je to na dobré cestě, říká Bořek Dočkal

Sport.cz

Také Anglie je bez kapitána

„Doufáme, že Bořkovi bude držet zdraví a že bude schopen přípravu absolvovat celou bez úlev, aby od začátku jarní části mohl začít hrát zápasy. V tom případě by jeho účast na EURO byla reálná, což bychom si všichni přáli," poukazuje asistent trenéra Jiří Chytrý.

Češi vstoupí do turnaje 15. června proti postupujícímu z play off Ligy národů, kterým bude Izrael, Norsko, Skotsko, nebo Srbsko. Dalšími soupeři ve skupině pak budou Chorvatsko a Anglie.

Kane musí na operaci a bude chybět Tottenhamu do dubna

A právě soupeř českého týmu z kvalifikace řeší stejný problém. Kdy bude mít k dispozici kapitána? Angličané totiž nedávno přišli o svého kanonýra. Harry Kane si natrhl zadní stehenní sval a do dubna si nezahraje.

„Pokud by Anglie neměla Kanea v sestavě, byli by schopní ho nahradit, protože mají z čeho vybírat. Navíc si myslím, že šampionát stihne. Pokud se takové zranění mělo přihodit, tak je teď ideální doba. Pořád bude mít dostatek času na uzdravení a nabrání formy," míní Chytrý.

dos, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..