Olomouc - Jihlava 3:1Hanáci měli dvojboj, trefil se i nováček na zkoušce

Olomouc

Hned dva přípravné duely během jednoho dne si naplánovali fotbalisté Olomouce. V prvním utkání na domácí půdě porazila Sigma druholigovou Vysočinu Jihlava 3:1. O branky se postarali Hála, González a nováček v týmu, který je na Hané na zkoušce, Luis Arroyo. Ve druhém podlehla Prostějovu 0:2. Karviná hrála s Trenčínem bez branek.

Trenér Sigmy Olomouc Radoslav Látal.

Základní sestava Sigmy v prvním utkání doznala proti zápase v Šumperku několika změn. Do brány se postavil Miloš Buchta, v obraně se objevil Václav Jemelka. Od počátku nastoupili uzdravení Martin Hála a Šimon Falta, v útoku dostal důvěru Mojmír Chytil.

„První dnešní utkání jsme zvládli. Hráli jsme hodně do kombinací, měli jsme spoustu šancí. U některých z nich jsme mohli dotáhnout finální části. Ale naše hra už měla více hlavu a patu. Soupeře jsme napadali, hráli jsme do rozehrávky, hra měla tempo," hodnotí trenér Radoslav Látal.

Přípravná fotbalová utkání:
Olomouc - Jihlava 3:1 (2:1)
Branky: 9. Hála, 39. González z pen., 65. Arroyo - 41. Mikuš z pen.
Olomouc: Buchta (64. Trefil) - Radek Látal, Zima, Jemelka, Vepřek - Hála, Greššák (75. Grygar), Houska, Falta, González (75. Spáčil) - Chytil (46. Arroyo). Trenér: Radoslav Látal.
Olomouc - Prostějov 0:2 (0:1)
Branky: 20. Koudelka z pen., 73. Pernackyj.
Sestava Olomouce: Mandous - Sladký, Štěrba, Beneš, Kerbr - Zahradníček, Zmrzlý, Adamec, Daněk, Texl - Yunis
Trenčín - Karviná 0:0
Karviná: Neuman - Ndefe, Eduardo (46. Smrž), Stropek (70. Mrózek), Rundič - Bukata (65. Bielan), Hanousek (77. Želizko) - Galuška (46. Ba Loua), Petkov (73. Tshibwabwa), Lingr (46. Vlachovský) - Macej (46. Mangabeira). Trenér: Jarábek.
Slovácko - Rijeka 2:1 (1:0) - hráno v Umagu
Branky: 9. Dvořák, 88. Sadílek - 55. Gorgon
Sestava Slovácka - I. poločas: Porcal - Divíšek, Dijinari, Hofmann, Reinberk - Navrátil, Havlík, Daníček, Dvořák, Petržela - Kliment. II. poločas: Trmal - Šimko, Koita, Kadlec, Divíšek - Navrátil, Havlík, Sadílek, Kohút, Kalabiška - Vecheta. Trenér: Svědík
Opava - Hlučín 1:1 (1:0)
Branky: 15. Souček - 83. Dostál
Sestava Opavy - I. poločas: Lasák - Helebrand, Hnaníček, Rychlý, Sus - Souček, Jursa - Dordič, Schaffartzik, Ščudla - Juřena. II. poločas: Lasák - Hrabina, Simerský, Svozil, Harazim - Řezníček, Gorčica - Mondek, Dordič, Zapalač - Smékal. Trenér: Balcárek