S Baníkem vyrazili na Maltu i mladíci Drozd s Buchtou: Dostali jsme šanci, musíme si jí vážit

24. ledna 2020 16:35 - Qawra (Malta)

Dva mladíci si výkony v přípravě zajistili letenku na soustředění na Maltu, kam Baník vyrazil v pátek brzy ráno. Trenéra Luboše Kozla zaujali teprve 16letý středopolař Jakub Drozd (syn mistra ligy z Baníkem v roce 2004 Petera Drozda) a útočník, 20letý David Buchta.

 

Jiří Tomaškovič, Právo

„Oba v zápasech obstáli a určitě si zaslouží větší pozornost, než měli doposud. Oba s námi poletí," rozhodl po středečním závěrečném utkání první části zimního drilu proti Ružomberku (0:4) Kozel.

Nejlepší střelec testovacích zápasů dvougólový Buchta se mohl radovat. První část plánu, s nímž do přípravy vstupoval, mu vyšla. „Vychází mi, myslím, všechno docela dobře. Doufám, že to tak bude i pokračovat," usmíval se Buchta.

Lukáš Pazdera z Baníku během utkání s Duklou, archivní foto.

Vlastimil Vacek, Právo

Přípravu pod trenérem Kozlem si pochvaluje. „Je hodně komunikativní, všechno s námi probírá a konzultuje, je to fajn. Dal šanci mladším, to tu dříve nebývalo zvykem. Už jen to, že jsem se dostali do přípravy áčka je skvělé. Musíme si toho vážit a dělat pro to, abychom zůstali, všechno," uvedl Buchta, jenž skóroval v úvodním zápase Tipsport ligy proti druholigovému Prostějovu (2:2) a trefil se i v posledním utkání skupiny do sítě slovenského FK Pohronie (4:1).

Baník schytal debakl, Mareček na Kypru porazil Lavičku

„Šancí jsem měl víc, ještě jsem mohl určitě nějaký gól navíc přidat. Ale jsem rád za každý. Snad se ještě trefím. Zatím se mi v přípravě docela daří," usmíval se s deseti podzimními góly nejlepší střelec třetiligové rezervy Baníku.

Povedený podzim mu ale místo v ligovém áčku automaticky nezajistí. „Je to velký rozdíl. Všechno je rychlejší, soubojovější a bojovnější. Nejsem úplně silový hráč a musím na to zapracovat, abych se do toho více dostal," připomněl Buchta, který se může učit například od Milana Baroše, vítěze Ligy mistrů s Liverpoolem.

Někteří hráli za Baník asi naposledy, láteřil po debaklu v přípravě Kozel

„Je to skvělá škola. Na tréninku vidím, jak dokáže svými zkušenostmi vyhodnotit a proměnit šanci. Jak se v těch situacích chová. Snažím se toho co nejvíce odkoukat a pak to aplikovat v zápasech. Všichni kluci jsou tu skvělí a je to pro mě velká příležitost," svěřil se Buchta.

Jiří Tomaškovič (Qawra), Sport.cz, Právo

ČT sport Odloženo Pardubice - Slovácko
20210305T18:00:00+0100
Pardubice vs. Slovácko
Pardubice vs. Slovácko
Pardubice
Slovácko

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: