Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Lákalo mě stát se součástí kádru plného skvělých hráčů, vysvětluje talent, proč zvolil nejistotu

2. února 2020 23:20 - Lagos

Měl za sebou dlouhé cestování. A tak mu přišlo vhod, když trenéři Slavie naordinovali týmu na soustředění v Portugalsku na nedělní dopoledne přípravu v posilovně a odpoledne hráčům dali volno. Obránce David Zima, čerstvá posila úřadujícího ligového šampiona, tak bez starostí zvládl televizní rozhovory, fotografování pro klubové potřeby a následně měl bývalý hráč Sigmy, který dorazil na hostování do konce sezony s následnou opcí, dostatek času vstřebat čerstvé dojmy z nového angažmá.

O2 TV Sport

Na soustředění za Slavií do Portugalska jste cestoval poměrně složitě. V jakém rozpoložení jste do Lagosu dorazil?

Jsem hlavně šťastný, že jsem už s týmem. Byl jsem se Sigmou na soustředění v Antalyi. Takže jsem musel letět nejprve do Istanbulu, kde jsem měl na tamním obřím letišti jen hodinu a půl na přestupu, ale naštěstí jsem přesuny zvládnul. Pak jsem letěl do Prahy a další den přes Brusel do Fara, což bylo jednodušší.

Překvapil vás zájem Slavie, když máte na kontě jen dva ligové starty a navíc jste se v průběhu podzimu potýkal se zraněním?

Moc jsem to neřešil. Slavia prostě projevila zájem a já měl zase zájem nabídky využít, proto jsem tady.

David Zima, obránce Slavie Praha, po příjezdu na soustředění do Portugalska.

SK Slavia Praha

Ve Slavii je velká konkurence. Věříte si na pozici v základní sestavě?

Rozhodnutí je věcí trenéra, ale samozřejmě o to místo budu bojovat ze všech sil.

Další posila pro mistra? Olomoucký Zima dostal svolení jednat o přestupu do Slavie

Trenér Trpišovský nijak netajil, že vás sledovali s realizačním týmem už delší dobu. Kdy poprvé jste se dozvěděl o zájmu Slavie?

Před koncem podzimu. V té době jsem byl zraněný a poprvé mi bylo naznačeno, že Slavia má zájem. Přijal jsem to tak nějak neutrálně. Můj první cíl byl dostat se po zranění co nejdřív do formy. V tu chvíli jsem to ještě házel stranou.

Je pro vás příjemnější pokračovat v klubu, který je v čele soutěže s obrovským náskokem, než bojovat o pozici v Sigmě, která je desátá na rozhraní skupiny o Evropskou ligu a skupiny o záchranu?

Nebylo pro mě rozhodující, v jaké pozici Slavia je. Jde o to, že v jejím kádru jsou nejlepší hráči v České republice a mohu se s nimi popasovat. Na postavení v tabulce mi nezáleželo, rozhodující pro mě byla konkurence a kolektivu, v němž budu působit.

Ohlasy po přípravném zápase Slavie s Aarhusem

O2 TV Sport

Nebylo by pro vás přeci jen lepší s ohledem na zkušenosti, které jste dosud nasbíral, a kvalitu hráčů ve Slavii, pokračovat v Sigmě, kde se šance sbírat ligové starty zdá větší?

Beru jako výzvu, když mohu být v kádru plném tak skvělých hráčů.

Vyvolal váš přesun do kádru obhájce titulu a ligového lídra v šatně Sigmy velké pozdvižení? Dobírali si vás starší spoluhráči, když zjistili že kluka s dvěma starty v nejvyšší soutěži chce Slavia?

Jasně. Spoluhráči mi zájem Slavie předhazovali pořádně dlouhou dobu. Ale když jsem se s nimi loučil, tak mi popřáli šťěstí. V Sigmě je skvělá parta.

Radek Malina (Lagos), Sport.cz, Právo

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..