Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Bílek: Zkrat Horvátha mě zklamal

8. října 2007 19:58 - PRAHA

Osobním zklamáním označil trenér Sparty Michal Bílek zkrat svého svěřence Pavla Horvátha v pondělním derby se Slavií. Sešívaní po 14 letech vyhráli na Letné a vrátili se na první místo tabulky. Domácím situaci zkomplikovalo vyloučení záložníka Horvátha, který se ohnal po Pudilovi. „U takhle zkušeného hráče se to nesmí stát. Nás to hodně poškodilo a stálo nás to výsledek,“ řekl na pozápasové tiskové konferenci Bílek.

Slavia na Letné rychle vedla a naděje domácích na vyrovnání snížila situace z konce poločasu. Na faul Pudila reagoval domácí špílmachr Pavel Horváth kopnutím do soupeře, za což jej sudí vyloučil. „Je to obrovská nedisciplinovanost nejzkušenějšího hráče. A bude mít následky. Pro mě osobně je to velké zklamání,“ litoval domácí kouč.

Bílek po svých svěřencích chtěl agresivní napadání, akce Horvátha ale byla přehnaná. „Chtěli jsme hrát agresivně a vyhledávat osobní souboje. Tahle reakce se neměla stát. Nejen u takového hráče, ale u nikoho,“ upozornil sparťanský trenér. Po zápase se Horváth v kabině spoluhráčům omluvil. „Po zápase se Pavel omluvil. Je to pryč, to se ve fotbale stává,“ řekl útočník Libor Došek.

Více o derby Sparta - Slavia najdete ZDE:

Slávisté s přílišnou motivací soupeře počítali a částečně jí uzpůsobili i taktiku. „U Pavla Horvátha jsme určitě s přehnanou reakcí počítali. Ten moc emoce potlačit nedokáže. Nabádali jsme Michala Švece, aby mu moc prostoru nedal. Nakonec se tak stalo, Horváth to neunesl a nesmyslně zajel do našeho hráče. To byl zlomový okamžik,“ uvedl trenér Karel Jarolím.

Klíčový souboj se sparťanským záložníkem měl na svědomí střelec první branky Daniel Pudil. „Pavel utíkal po lajně, já jsem se ho snažil dohnat. Já ho zfauloval a dostal po právu žlutou kartu. Pavel se po mně nesmyslně ohnal oběma nohama a po zásluze byl vyloučený,“ popsal trenér klíčový okamžik sparťanský odchovanec Pudil.

fly, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..