Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Juventus prý nabízí Teplicím 200 miliónů za Fenina

17. listopadu 2007 16:34 - TURÍN

K zájemcům o služby fotbalového útočníka Martina Fenina přibyl Juventus Turín. Italský velkoklub nabízí Teplicím podle serveru Tutto Mercato za dvacetiletého českého reprezentanta odstupné 7,5 miliónu eur, což je zhruba 200 miliónů korun.

Zaměstnavatel Pavla Nedvěda a Zdeňka Grygery chce prý získat Fenina co nejdříve pro případ, že by vicemistr světa do 20 let zazářil na evropském šampionátu v příštím roce. V tom případě by Feninova cena vzrostla a musel by o hráče bojovat s dalšími kluby.
Fotbalistův agent Pavel Zíka potvrdil, že Juventus udělal první kroky k tomu, aby teplickou hvězdu získal. "Zatím to je ale pouze ve stavu počátečního oťukávání. Koncem listopadu bych měl letět do Turína, kde si o této možnosti promluvíme. Martin o tom ví, ale zatím to bereme všichni rozumně. Podobný přestup by se musel ve spolupráci s Teplicemi hodně důkladně připravit," řekl v sobotu Zíka ČTK.

I Fenin se prý domnívá, že přestoupit půl roku před Eurem do velkého klubu a zahřívat lavičku by nebylo zrovna ideální. "Jsou tři varianty, ke kterým může v zimě dojít. Buď zatím nepřestoupí, nebo přestoupí a zůstane do léta v Teplicích na hostování. Nebo by šel na hostování - v případě Juventusu v rámci italské ligy," uvedl agent.

Už v létě se zdálo, že Feninův odchod do zahraničí je na spadnutí. Rodák z Chebu se na světovém šampionátu dvacítek blýskl mimo jiné gólem ve finále proti Argentině a v následujících týdnech chodily do Teplic nabídky na přestup za sumu kolem sto milionů korun. Nejvážnější byly z Brém a Espaňolu Barcelona, zájem o Fenina projevily také Frankfurt, Santander či Lazio Řím.

Fenin se mezitím prosadil i do národního týmu, v kterém stihl nasbírat během podzimu tři starty. V lize dal sedm branek a dělí se o vedení v tabulce střelců. Teplice jsou i jeho zásluhou v soutěži třetí jen o skóre za druhou Spartou.

ČTK

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Podsekce:

       
  • Tabulky
  • Play off o Evropu
  • Kalendář
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..