Živě

Vyhazov Jílka? Předčasný konec je vždycky nepříjemný, soucítí Guľa s odvolaným koučem Sparty

18. února 2020 14:50 - Plzeň

Nový kouč fotbalové Plzně Adrian Guľa si pro první jarní kolo nemohl přát příznivější scénář. Viktorii dovedl ve své premiéře k výhře v Opavě (3:0), navíc díky prohrám Sparty a Slavie se jeho tým na druhém místě vzdálil Letenským na 8 bodů, a manko na lídra z Edenu stáhl na 13 bodů.

 

Petr Sznapka, ČTK

„Nepřemýšlím tak, že bych se radoval ze zaváhání Sparty a Slavie. Největší radost mi udělalo naše vítězství," říká Guľa. Díky triumfu v Opavě a porážce Sparty s Libercem zvětšila Plzeň hned zkraje jara na svého konkurenta náskok v boji o druhou příčku. Letnou pohltila frustrace, klubové vedení odvolalo trenéra Václava Jílka.

„Co tomu říkám? Na hodnocení změny ve Spartě nejsem připravený, nestarám se o to. Z pozice trenéra říkám, že je velmi nepříjemné, když skončíte předčasně. V tomto případě po prvním jarním kole. Snažíte se dělat pro úspěch maximum, odvolání je pokaždé nepříjemné," tvrdí Guľa.

Jílek ve Spartě končí! Sobotní blamáž už neustál, nastupuje Kotal

Opatrný je i v souvislosti s případným útokem na vedoucí Slavii, na níž Plzeň nyní ztrácí 13 bodů. „Je přehnané se dívat až tímto směrem. Vyhráli jsme první zápas, to je podstatné. Koncentrujeme se na utkání s Příbramí, abychom znásobili to, že jsme po delší době vyhráli venku. Aby nešlo o polotovar, ale abychom z toho vytěžili maximum. A potěšili fanoušky nejen výhrou ale i hrou," dodává Guľa.

Sparta je jeho osudem. Vytáhne Kotal utrápený tým z bahna?

neu, Sport.cz

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..