Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Baník společně s fanoušky věnovali pozůstalým po střelbě ve FN Ostrava 800 tisíc korun

9. března 2020 15:23 - Praha

Už je to téměř čtvrt roku, přesto to stále bolí. Po hrůzném řádění šíleného střelce v ostravské Fakultní nemocnici zemřelo 10. prosince 2019 sedm nevinných lidí a v srdcích příbuzných zůstala spousta bolesti. Mezi těmi, kdo okamžitě přislíbili pomoc, byl i fotbalový klub Baník Ostrava, jenž společně s fanoušky nashromáždil 800 tisíc korun.

 

Václav Pancer, ČTK

Významnou finanční sumu určenou na pomoc lidem, které prosincová tragédie bezprostředně zasáhla, předají dnes před dohrávkou 24. kola proti Mladé Boleslavi (od 18 hodin) zástupci Baníku a jeho fanoušků do rukou ředitele nemocnice Jiřího Havrlanta.

„Víme, že žádné peníze bolest neutiší. Ale snad budou lidem, kteří ztratili v onen den své nejbližší, alespoň částečně k pomoci," řekl ředitel klubu Michal Bělák.

Vítkovice se topí v nekonečných sporech, klub je rozštěpený. Pomocnou ruku podal Baník

Klub věnoval 150 tisíc korun z výtěžku ze vstupného na utkání se Spartou Praha, které se hrálo o dva dny později. Zareagovali také příznivci, kteří mezi sebou vybrali finanční částku, a tu poskytli klubu, aby ji k celkové částce přičlenil.

„Gesto fanoušků na mě obrovským způsobem zapůsobilo. Znovu jsem pochopil, jak úzce jsou svázáni s Ostravou a s lidmi, kteří v tomto regionu žijí," glosoval počin fanoušků Bělák.

Část osmisettisícové pomoci tvoří prostředky, které mezi sebou vybrali hráči a zaměstnanci Baníku. A v poslední fázi přidal ostravský fotbalový klub také peníze z dražby dresů, v nichž Baník odehrál zmíněné utkání se Spartou.

tom, Sport.cz, Právo

Časová osa: Fortuna liga

Podsekce:

       
  • Tabulky
  • Play off o Evropu
  • Kalendář
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..