Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Straka: Novou smlouvu bych neakceptoval, mise byla dokončena

17. května 2008 08:03

Trenér František Straka opustí po necelé sezóně lavičku fotbalistů Českých Budějovic. Takřka padesátiletému kouči vyprší smlouva a po dohodě s vedením jihočeského klubu nebude prodloužena. Straka splnil vytyčený cíl, zachránil Dynamu prvoligovou příslušnost, a v rozhovoru pro Sport.cz řekl: „Mise byla dokončena a já odcházím.“

Proč nebyla vaše končící smlouva na jihu Čech prodloužena?

Domluvili jsme se s předsedou představenstva Karlem Poborským, že smlouvu neprodloužíme. Já bych novou nabídku ani neakceptoval. Mise byla dokončena a já odcházím.

Už víte, kde budete v nové sezóně působit?

Mám nabídku z Kypru a z dalších dvou zemí. Každopádně bych chtěl pryč, ale nechci teď spekulovat. Uvidíme během následujících měsíců.

Jak hodnotíte své angažmá u fotbalistů Dynama?

Když jsem do klubu přišel, měli jsme po čtyřech kolech tři body. V zimní přestávce nám navíc odešli dva nejlepší hráči. Ty se nám nepodařilo nahradit a také proto se nám na jaře tolik nedařilo. Dokázali jsme ale integrovat do týmu mladé hráče z béčka a především jsme Budějovicím zachránili první ligu.

V zimě se vám prý ozval německý Kaiserslautern...

Po třiceti letech jsem se vrátil domů a nemohl jsem týden před začátkem soutěže klub opustit. To by mi prostě srdce nedovolilo. Je to moje rodné město a já se vrátil s nějakým cílem, který se mi podařilo naplnit.

Připravilo pro vás vedení nějakou rozlučku?

S vedením jsme nic takového nenaplánovali. Mámě něco připraveno s hráči, protože celé mé angažmá v Budějovicích bylo velice harmonické. Jsem moc šťastný, že jsem mohl spolupracovat s tak loajálním realizačním týmem i samotnými fotbalisty.

Jste známým sparťanem. Myslíte, že má ještě šanci získat titul, který se zdá být už v držení slávistů?

Neříkejme hop, dokud se nepřeskočí. Pravdou, ale je, že výhoda je na straně Slavie. Nechme se překvapit, stát se může všechno.

David Kadlec, Sport.cz

Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..