Švancara je nadšený, jak se Lužánky plní. Dosáhne Zbrojovka na druhý milion?

6. dubna 2020 19:14 - Brno

Soutěže stojí, je třeba hledat jiné výzvy. Brněnský rodák Petr Švancara si ji našel ve Zbrojovácké výzvě. Jeho oblíbený klub už prodal na imaginární zápas se Slavií na pomoc v boji s novým koronavirem vstupenky v hodnotě milion korun. A rád by překonal částku dva miliony. „Mám radost, že se nám daří. Jde o doktory a sestřičky, nastavují tvář v první linii,“ říká populární brněnský Mercedes.

 

fczbrno.cz

Památný zápas. Za Lužánkami se v říjnu 1996 tísnilo na zápase se sešívanými 44 120 diváků, což je dosud nejvyšší návštěva v české lize.

Zbrojovka si dala za cíl virtuálně vyprodat někdejší slavný stadion znovu. Akci podpořila i Slavia, lístky se prodávají za 200 korun.

Výtěžek z prodeje virtuálních lístků získá brněnská Fakultní nemocnice v Bohunicích na boj s nemocí COVID-19.

„Jako Zbrojovka jsme nadšení, že jsme našli podporu nejen na jihu Moravy, ale taky od Slavie a v jiných koutech republiky. I v ‚blbé době', jak já jí říkám, má něco smysl," kvituje Petr Švancara.

„Zbrojovka tehdy stála proti skutečným legendám. Na webu fanoušci najdou i záběry z 90. let, nad kterými fotbalové srdce opravdu zaplesá," doporučuje 42letý útočník.

S obdobnou akcí přišly také další domácí kluby. Olomouc nabídla virtuální vstupenky na slavné utkání s Realem Madrid a na imaginární podještědské derby mezi Jabloncem a Libercem se vybralo pro Krajskou nemocnici v Liberci téměř 340 tisíc korun.

dos, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: