Tělo mi začíná říkat stop, netají Baroš. Chce končit před plnými tribunami

8. dubna 2020 17:29 - Praha

Kdyby sezona běžela normálně, český fotbal by téměř jistě na jejím konci přišel o jednu ze svých největších aktivních legend. Útočník Milan Baroš v 38 letech musí ze zdravotních důvodů uvažovat o ukončení kariéry. Pandemie koronaviru jeho loučení nejspíš o něco oddálí. Před prázdnými tribunami kapitán ostravského Baníku rozhodně končit nechce. „Myšlenka rozloučit se na hřišti před fanoušky je takový hnací motor,“ líčí pro O2 TV Sport. Podívat se můžete v přiloženém videu.

O2 TV Sport

Soutěže stojí, budiž tedy retro. Stanice O2 TV Sport ve středu večer od 21:00 uvede reprízu slavného finále Ligy mistrů z roku 2005 mezi AC Milán a Liverpoolem, jemuž pomohli k triumfu také Milan Baroš a Vladimír Šmicer.

Pro stále aktivního kapitána ostravského Baníku je vzpomínka o to sentimentálnější, že jeho kariéra spěje ke konci.

Achilovka Baroše do tréninku nepustila. Vrací se předčasně domů

„Je to i s ohledem na moje zdraví. Tělo mi začíná říkat stop," uvedl Milan Baroš v televizním studiu.

Ostříleného internacionála brzdí v posledních měsících zranění. Proto v aktuálním ligovém ročníku stihl odehrát jen devět zápasů a vstřelit jeden gól.

Chce rozlučku s diváky

Bohatá kariéra končí, je Baroš smířený. Děsí ho ovšem představa, že by se měl loučit před prázdnými tribunami, pokud se soutěž ještě v průběhu jara rozběhne.

„Zvláštní situace. Vždy jsem si představoval, že skončím před baníkovskými diváky, že bude plný stadion. Teď to vypadá, že se to neuskuteční," kaboní se nejlepší kanonýr EURO 2004.

Je tedy možné, že si kvůli nucené přestávce kariéru ještě o něco prodlouží.

„Myšlenka rozloučit se na hřišti před fanoušky je takový hnací motor. Počkám, jak se situace bude vyvíjet, a nějakým způsobem se domluvíme, jestli skončím teď v létě, nebo si zahraji ještě jeden dva zápasy na podzim," avizuje Baroš, jak moc stojí o plnohodnotnou rozlučku před důstojnou diváckou kulisou.

dos, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: