Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Slavia doplní individuální program o cvičení s míčem pro dvojice

13. dubna 2020 18:31 - Praha

Fotbalová Slavia Praha hlásí žhavou novinku, když doplní domácí individuální program hráčů v době pandemie nového koronaviru a přerušení soutěží o speciální tréninky s míčem pro dvojice. Cvičení budou probíhat na uzavřeném sportovišti za dodržení všech hygienických opatření. Do tréninků po skupinách se lídr nejvyšší soutěže zatím nevrátí a stejně jako další ligové kluby čeká, zda to povolí ministerstvo zdravotnictví.

 

www.slavia.cz

"Zatím pokračujeme v individuálním tréninkovém plánu s tím rozdílem, že ho doplníme o určité tréninky s míčem pro dvojice na uzavřeném sportovišti. Tento model budeme praktikovat do doby, než kluby obdrží podepsané doporučení od LFA, o kterém se hovořilo po ligovém výboru v minulém týdnu," uvedl pro ČTK tiskový mluvčí Slavie Michal Býček.

Hráči prvoligových týmů se v domácím režimu individuálně připravují od poloviny března. Soutěž je přerušena od 12. března, kdy vláda v zemi vyhlásila kvůli šíření nemoci covid-19 nouzový stav.

O Slavii je zájem. Legendy nakupují lístky do kotle!

Před týdnem došlo k uvolnění některých omezení pro sportování. Vláda umožnila venkovní individuální sportování nebo hry, kde jsou na každé straně hřišti rozděleného sítí maximálně dva lidé. Ligová fotbalová asociace, která v Česku řídí první a druhou ligu, následně vypracovala manuál pro návrat do tréninku na hřiště ve skupinách. Od čtvrtka čeká, zda návrh schválí ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Duel v Dortmundu má dohru. Fanouškovi Slavie hrozí vězení

K omezenému návratu na hřiště s míčem zatím sáhl druholigový Hradec Králové. "Votroci" od konce minulého týdne po dohodě s krajskou hygienickou stanicí začali částečně trénovat ve skupinách. Fotbalisté například po dvojicích hrají nohejbal a v jeden čas se na hřišti pohybují vždy jen tři dvojice. Hráči nevyužívají zázemí stadionu, sprchují a převlékají se doma a před tréninkem si měří teplotu.

První liga byla přerušena po 24. dějství. Zbývá odehrát šest kol základní části, nadstavba, která bude pro většinu klubů pětikolová, a baráž o nejvyšší soutěž. Tabulku vede obhájce Slavia o osm bodů před druhou Plzní. LFA respektuje pokyny UEFA a chce obě profesionální soutěže dohrát.

ČTK, Sport.cz

  0:0 Ostrava - Sparta 0:0 dohráno
20210117T18:30:00+0100
Ostrava vs. Sparta
Ostrava vs. Sparta
Ostrava
Sparta
  0:0 Příbram - Plzeň 0:0 dohráno
20210117T16:00:00+0100
Příbram vs. Plzeň
Příbram vs. Plzeň
Příbram
Plzeň
  0:2 Pardubice - Budějovice 0:2 dohráno
20210117T14:00:00+0100
Pardubice vs. Budějovice
Pardubice vs. Budějovice
Pardubice
Budějovice

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..