Prymula z nich musí mít radost. Z fotbalových kustodů jsou napůl hygienici!

1. května 2020 08:43 - Praha

Holky pro všechno. Poskytují hráčům servis, starají se o dobrou náladu. Zastávají roli pradlen, řidičů a další profese. Nakolik doba koronavirová změnila práci fotbalovým kustodům? V nadsázce lze říct, že se z nich po spuštění omezených společných tréninků stali hygienici. Epidemiolog Prymula by z nich asi měl radost...

 

Twitter FK Jablonec

„Mám volnější režim. Nejezdí se na zápasy, odpadá neustálé balení a převážení věcí. Pochopitelně ale dál vozím na tréninky pomůcky," říká dlouholetý kustod Jablonce Aleš Češek, kterému na Střelnici odjakživa nikdo neřekne jinak než Čenda.

„Když situaci odlehčím, tento režim by mi nevadil, práce mám méně," culí se Radek Balog, kustod Bohemians 1905. „Nemusím jezdit dřív na sraz před tréninkem, abych chystal věci. Ani nevozím špinavé prádlo do prádelny," vypočítává Balog činnosti, které mu teď odpadají.

A co když se liga nedohraje? Nebude vyhlášen mistr a nikdo nesestoupí!

U Botiče i v Jablonci hráči vyfasovali dvě sady tréninkových věcí, kvůli zákazu pobytu ve společných prostorách je mají „na triku". Ženatým perou manželky, svobodní se s touto činností musejí popasovat sami. „Jsem zvědavý, jak se s tím mladí kluci poperou. Až věci vrátí, v jakém stavu budou. Dal jsem jim ale černo-červenou kombinaci, riziko obarvení snad nehrozí," směje se Češek.

Po tréninku, namísto obvyklé starosti o špinavé prádlo, si navlíkne gumové rukavice, nasadí roušku a dezinfikuje pomůcky včetně míčů. Jeho kolega z Ďolíčku má na tuto práci specialistu. „Míče a pomůcky nechám v šatně, dotyčný pán celou místnost vydezinfikuje. Také záchody a prostory, kde se pohybují fyzioterapeuti, maséři," podotýká Balog.

Kustodi bývají oblíbenými členy kabiny. S hráči mají nadstandardní vztahy, sdílejí s nimi dobré i zlé, zapojují se do legrácek. „Kabina mi chybí. Třeba když před tréninkem kluci řeší, co píšou média," říká s úsměvem Balog.

Je nepsaná pravda, že díky pobytu v mladém kolektivu kustodi duchem nestárnou. Dvaašedesátiletý Češek je toho příkladem. „Je pravda, že jsem si vtípků užil víc dřív, kdy jsem měl k mančaftu blíž věkově. Teď jsem od kluků přece jen dál. Ale pořád mám jejich názory a mluvu," uvádí Češek. Se svým kolegou se shodují: budeme šťastní, až se vrátíme do obvyklého kolotoče. Což by znamenalo, že nejen fotbal je zase v pořádku...

Robert Neumann, Sport.cz, Právo

  Budějovice - Ml. Boleslav dnes 14:00
20210307T14:00:00+0100
Budějovice vs. Ml. Boleslav
Budějovice vs. Ml. Boleslav
Budějovice
Ml. Boleslav
  Karviná - Brno dnes 14:00
20210307T14:00:00+0100
Karviná vs. Brno
Karviná vs. Brno
Karviná
Brno
  Odloženo Jablonec - Sparta Odloženo
20210307T16:00:00+0100
Jablonec vs. Sparta
Jablonec vs. Sparta
Jablonec
Sparta
  Slavia - Ostrava dnes 18:30
20210307T18:30:00+0100
Slavia vs. Ostrava
Slavia vs. Ostrava
Slavia
Ostrava

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: