Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Experti k odchodu Lavičky: Vedení se samo neodvolá

8. října 2008 12:15 - PRAHA

Vedení letenského týmu neudělalo dobře, když dočasnou krizi týmu vyřešilo přijetím Lavičkovy rezignace. To si myslí experti oslovení redakcí Sport.cz. „Slušní a hodní trenéři u nás nemají na růžích ustláno,“ řekl Sport.cz k úternímu odvolání Vítězslava Lavičky z pozice hlavního kouče fotbalové Sparty internacionál Antonín Panenka.

Trenéru Lavičkovi zlomilo vaz hlavně vyřazení Sparty z Poháru UEFA a debakl 1:4 v derby se Slávií. Vedení letenského týmu se tak poslední špatné výkony rozhodlo řešit jeho odvoláním. Trenérem se stal doposud generální manažer klubu Jozef Chovanec.

„Podle mě by se mužstva měl ujmout někdo zvenčí. Někdo, kdo není tak spjat a obeznámen s tlaky uvnitř týmu. Odvolat trenéra je to nejjednodušší. Vedení se samo neodvolá a všechny hráče také odvolat nejde. Víťu Lavičku znám už dlouho, je to slušný trenér, a na to asi také dojel. U nás nemají hodní trenéři na růžích ustláno, a to je škoda. Například pan Bokša byl v Teplicích také úspěšný a také ho odvolali. Naopak trenéři jako Petržela a Pospíchal byli podporováni,“ míní Panenka. „Povaha našich hráčů je bohužel taková, že začnou zneužívat trenérovy slušnosti,“ dodal.

Sparťanská krize na Sport.cz:
EXPERTIVedení Sparty se samo neodvolá
ŠÉFKřetínský o odstoupení neuvažuje
CHOVANECNepracovali jsme na našich slabinách
REZIGNACELavička opouští Spartu
ULTIMÁTUMLavička dostal od Křetínského ultimátim esemeskou
DERBYŠmicer se stal sparťanským katem

Že by odchod Lavičky od týmu Sparty byl pro letenský klub nejlepším řešením si nemyslí ani československý internacionál Ladislav Vízek. „Slyšel jsem trenéra Lavičku mluvit po prohraném derby. Je to opravdu po lidské stránce velice sympatický trenér, který by měl Spartě svou fotbalovou filozofií co dát,“ mínil ještě před Lavičkovou rezignací Vízek. „Vedení namísto aby se trenéra a hráčů zastalo, vyjde vstříc naopak fanouškům, kteří skandují po jejich odvolání,“ zlobil se Vízek.

Lavička chce nyní sledovat fotbal z povzdálí

A co ke svému odvolání řekl trenér Lavička? „Chtěl bych všem poděkovat za podporu, kterou mi dávali. Moc si toho vážím. Pepovi (Chovancovi - pozn. red.) přeji, aby Spartu dokázal nasměrovat co nejvýše. Teď bych si rád vzal odstup od fotbalu a sledoval ho z povzdálí, také bych chtěl trávit více času s rodinou a třeba vyrazit na dovolenou,“ řekl ve středu po svém odvolání nyní již bývalý kouč letenského celku Lavička.

Milan Vlček, Sport.cz

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..