Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Šlágr Sparty s Plzní ve středu 27. května v osm večer, Slavia hraje v Mladé Boleslavi o den dříve

14. května 2020 11:45 - Praha

Na finální posvěcení program prvních dvou kol restartované fotbalové ligy sice ještě čeká, ale plán už je na stole. Samozřejmě i s televizními přenosy, které s výjimkou jednoho střetnutí přenášeného Českou televizí nabídne dychtivým fanouškům televize O2 TV. A bude to pekelné tempo, takže je logické, že pražská „S“ budou hrát v jiných dnech, aby si na obrazovkách nekonkurovala. Pro Slavii budou hracími dny úterý a sobota, pro Spartu středa a neděle.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Po prologu, který už v sobotu 23. května d 18 hodin obstará dohrávaný duel Teplic s Libercem vysílaný na placených kanálech O2 TV, se nejvyšší domácí soutěž naplno rozjede o tři dny později pětadvacátým kolem. A hned první dějství obnovené ligy nabídne dva šlágry. V úterý 26. května od 20 hodin duel Mladé Boleslavi s mistrovskou Slavií, o den později ve stejném čase střetnutí Sparty s Plzní.

V úterý se budou od 18 hodin navíc hrát zápasy Slovácko - Olomouc (O2 TV), Jablonec - Zlín (O2 TV) a utkání Příbram - Ostrava, které bude vysílat ČT Sport, ale samozřejmě i O2 TV. Ve středu 27. května pak přijdou na řadu ještě duely Českých Budějovic s Libercem (O2 TV), Opavy s Karvinou (O2 TV) a Bohemians s Teplicemi (O2 TV).

I kdyby měla Slavia dvacetibodový náskok, titulu se nedočká. Liga se musí dohrát, aby byl vyhlášen mistr

Pochopitelně že se stále platnými protkoronavirovými opatřeními, která omezují počet osob na fotbalových stadionech, si budou muset poradit i televizní společnosti. „Jsme připraveni. O zajištění přenosů se postará patnáct našich lidí přímo na stadionech. Dva komentátoři, reportér, kameramani, technici, do počtu patnácti osob se vejdeme. A k tomu specialisté v přenosovém voze, takže dohromady půjde o pětadvacet lidí," ujišťuje s předstihem výkonný ředitel O2 TV Sport Marek Kindernay a dodává, že pravidelné předzápasové studio se přesune v této mimořádné době ze stadionů do prostor pražské O2 Universum.

Může se stát, že koronavir někde vybuchne, připouští Svoboda, že ani po restartu ligy vyhráno není

Vysílat se tedy bude, vidosystém VAR bude rovněž při utkáních využíván.

„Pojedeme v normálním režimu, jako před přerušením ligy," potvrdil šéf LFA Dušan Svoboda.

Rozhodčí Pavel Julínek sleduje videozáznam během utkání Liberce se Spartou.

Vlastimil Vacek, Právo

Stejně tak stvrdil, že před restartem ligy podstoupí první dva testy na koronavir všichni hráči a členové realizačních týmů v celé lize, rozhodčí pak budou testováni dokonce před každým utkáním.

„Jsou přece jen v jiném režimu než fotbalisté a trenéři. Většinou mají své civilní zaměstnání a jsou tudíž v kontaktu s daleko širším okruhem lidí než hráči," vysvětluje Svoboda.

Fotbalová liga se vrací. Pro restart soutěže se vyslovilo třináct klubů, jen Zlín, Opava a Karviná ne

Druhé dějství restartované sezony bude na programu během posledního květnového víkendu. Vedoucí Slavia bude za asistence kamer O2 hrát v sobotu 30. května od 20 hodin s Jabloncem, druhá Plzeň o dvě hodiny dříve doma s Mladou Boleslaví (rovněž O2 TV).

Sobotní program pak doplní od 16 hodin střetnutí Zlína s Ostravou (O2 TV), Olomouce s Příbramí (O2 TV), a Liberce se Slováckem (O2 TV). V neděli 31. května přivítají od 16. hodin Teplice Opavu a Bohemians České Budějovice (ČT Sport), od 18.00 se hraje střetnutí Karviné se Spartou (O2 TV).

zp, Sport.cz

ČT sport 3:0 Ml. Boleslav - Bohemians 1905 3:0   dohráno
20200704T20:00:00+0200
Ml. Boleslav vs. Bohemians 1905
Ml. Boleslav vs. Bohemians 1905
Ml. Boleslav
Bohemians 1905
  Liberec - Slavia   zítra 17:00
20200705T17:00:00+0200
Liberec vs. Slavia
Liberec vs. Slavia
Liberec
Slavia
  Baník - Plzeň   zítra 17:00
20200705T17:00:00+0200
Baník vs. Plzeň
Baník vs. Plzeň
Baník
Plzeň
  Sparta - Jablonec   zítra 17:00
20200705T17:00:00+0200
Sparta vs. Jablonec
Sparta vs. Jablonec
Sparta
Jablonec

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Podsekce:

       
  • Tabulky
  • Play off o Evropu
  • Kalendář
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..