Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Šéf Slavie Tvrdík uvažuje o kandidatuře do výkonného výboru FAČR

15. května 2020 11:21 - Praha

Předseda představenstva fotbalové Slavie Jaroslav Tvrdík uvažuje o kandidatuře do výkonného výboru Fotbalové asociace ČR (FAČR). V rozhovoru pro Lidové noviny řekl, že ho k tomu vyzvala řada klubů či osobně majitel Jablonce Miroslav Pelta. Volby do exekutivy se uskuteční na podzim 2021.

 

Vít Šimánek, ČTK

"Budu hledat mezi kluby podporu na kandidaturu na jednu ze dvou pozic reprezentujících profesionální fotbal ve výkonném výboru Fotbalové asociace ČR," konstatoval Tvrdík. Za Ligovou fotbalovou asociaci (LFA) jsou ve výkonném výboru FAČR její předseda Dušan Svoboda a prezident Plzně Tomáš Paclík.

Tvrdík také prozradil, že se s majitelem konkurenční Sparty Danielem Křetínským shodl na snaze o zlepšení fungování LFA, která řídí první a druhou ligu. "Mezi Spartou a Slavií existuje fotbalová rivalita, současná zdravotní a ekonomická krize nás však staví před výzvy, kterým jinak než společnou komunikací na nejvyšší úrovni nelze čelit," prohlásil Tvrdík.

Tvrdík: Termín dohrání ligy pomůže klubům v pohárech

"Shodli jsme se na tom, že musíme najít čas a nejdříve společně a následně za účasti dalších klubů zkusíme přijít s návrhy na zlepšení fungování LFA a posílení její pozice a prestiže," dodal.

Tvrdík nedávno LFA kritizoval za postup při řešení krize po vypuknutí pandemie koronaviru a za to, že dva měsíce nesvolala jedinou videokonferenci s kluby. Úterní ligové grémium pak mimo jiné rozhodlo, že po znovuobnovení soutěže LFA vyhlásí ligového mistra pouze za předpokladu, že bude dohráno všech 35 kol nejvyšší soutěže včetně nadstavby, případně aspoň kompletní program skupiny o titul.

Nový šampion nemůže být korunován ani v případě, že už by tým měl prvenství matematicky jisté a následně by se kvůli koronavirové situaci nemohl zbytek ročníku dohrát. Slavia před přerušením soutěže vedla po 24 zápasech o osm bodů před Plzní.

I kdyby měla Slavia dvacetibodový náskok, titulu se nedočká. Liga se musí dohrát, aby byl vyhlášen mistr

"Ano, tato situace může nastat a je absurdní. Je to právě to dilema, kterému jsme byli na grémiu LFA vystaveni. Dokumenty nebyly předloženy s variantami. Nešlo k nim předkládat pozměňovací návrhy, stanovy to neumožňují. Museli jsme hlasovat pro variantu dohrání soutěže, i když součástí dokumentu bylo takové ustanovení. Bylo to hodně trpké," uvedl Tvrdík.

ČTK

ČT sport 2:1 Bohemians 1905 - Ml. Boleslav 2:1   dohráno
20200707T20:00:00+0200
Bohemians 1905 vs. Ml. Boleslav
Bohemians 1905 vs. Ml. Boleslav
Bohemians 1905
Ml. Boleslav
  Jablonec - Baník   dnes 18:00
20200708T18:00:00+0200
Jablonec vs. Baník
Jablonec vs. Baník
Jablonec
Baník
  Slavia - Sparta   dnes 18:00
20200708T18:00:00+0200
Slavia vs. Sparta
Slavia vs. Sparta
Slavia
Sparta
  Plzeň - Liberec   dnes 18:00
20200708T18:00:00+0200
Plzeň vs. Liberec
Plzeň vs. Liberec
Plzeň
Liberec

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Podsekce:

       
  • Tabulky
  • Play off o Evropu
  • Kalendář
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..