Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Vztekal se a protestoval, až si vykoledoval žluté napomínání. Byl přesvědčený, že sudí jeho tým poškodil

31. května 2020 18:12 - Teplice

Vztek a zloba z teplického trenéra Stanislava Hejkala v závěru nedělní ligové bitvy s Opavou (2:2) doslova prýštily. Totálně jej vytočila vyrovnávací branka Juřeny v předposlední minutě, respektive asistent sudího Zdeněk Koval. Podle trenéra Severočechů byl opavský střelec v ofsajdové pozici. Nicméně protesty kompletní domácí lavičky byly marné, gól platil a Teplice v duelu 26. kola nejvyšší tuzemské fotbalové soutěže přišly o vítězství.

 

Ondřej Hájek, ČTK

„Myslím, že se jednalo o ofsajd. Ze záběrů, které jsem měl k dispozici, byl Juřena v ofsajdu. Nicméně uznávám, že šlo o záběr z kamery hlavní, nikoliv na ofsajdové linii," říkal s odstupem desítek minut už velmi klidným hlasem Stanislav Hejkal.

Za protesty bezprostředně po vyrovnávací brance byl napomínán žlutou kartou, kterou viděl i vehementně protestující kustod Jiří Semerád. Teplický trenér následně dával najevo, co si o verdiktu asistenta myslí i v průběhu nastavení, jehož "zavalil" sprškou komentářů a názorných gestikulací, kdy nebylo těžké vydedukovat, že se nejednalo o slova chvály. A když Koval mířil do útrob teplického stadionu, vyslechl si nejen od Hejkala pěkně od plic názor na spornou situaci.

Zleva Jan Knapík z Teplic a Matěj Helešic z Opavy.

Ondřej Hájek, ČTK

Nešlo přitom o jediný okamžik, kdy se verdiktem Kovala cítili domácí poškozeni. Ještě před vyrovnávací trefou Juřeny totiž vytočilo Teplice nařízení pokutového kopu po centru Dordiče, který nastřelil Kodeše a hlavní sudí Karel Hrubeš po konzultaci s asistentem ukázal na značku pokutového kopu.

Na utkání nebyl videorozhodčí, a tak nebylo možné celou situaci detailně posoudit. „Tohle není otázka pro mě," odmítl Hejkal komentovat, zda absence videorozhodčího byla rozbuškou pro emotivní závěr.

„Nemohu hodnotit, zda by se v případě přítomnosti videorozhodčího předešlo emocím při vyrovnávací brance a v následných minutách. Každopádně už dlouho se mluví o tom, že by VAR měl být na všech zápasech, což je i můj názor," pronesl diplomaticky Jiří Balcárek, trenér Opavy.

Slezané dvakrát srovnali a poprvé od listopadu venku bodovali

Ta venku bodovala prvně od listopadu a odpoutala se z poslední příčky tabulky. „Nesložily nás ani dva kritické okamžiky, kdy jsme si nechali naprosto hloupě vstřelit druhý gól po standardce a následně jsme neproměnili pokutový kop. Velice si cením charakteru mužstva," ocenil svěřence Balcárek.

To na teplické straně panoval smutek. V případě triumfu se Severočeši mohli přiblížit desáté příčce a držet reálnou naději na účast ve skupině o Evropskou ligu. Nyní jsou jejich vyhlídky na únik z boje o záchranu pochybné. Vždyť Hejkalův tým čekají zápasy na Spartě, s Jabloncem, v Českých Budějovicích a s Příbramí.

Hráči Opavy se radují z gólu, vpravo střelec Bojan Dordič.

Ondřej Hájek, ČTK

„Remíza naše plány hodně komplikuje," připustil Hejkal po nedělním utkání. „Hra nebyla podle našich představ, ale utkání jsme odpracovali a závěr jsme prostě měli zvládnout lépe. Jenže jsme nebyli schopní proměnit šance Trubače či Řezníčka, abychom získali dvoubrankový náskok, a tak jsme nyní zklamaní," lamentoval Hejkal, jehož tým ztrácí na desátou příčku pět bodů.

Radek Malina, Sport.cz, Právo

  1:1 Jablonec - Baník 1:1   dohráno
20200708T18:00:00+0200
Jablonec vs. Baník
Jablonec vs. Baník
Jablonec
Baník
  0:0 Slavia - Sparta 0:0   dohráno
20200708T18:00:00+0200
Slavia vs. Sparta
Slavia vs. Sparta
Slavia
Sparta
  4:0 Plzeň - Liberec 4:0   dohráno
20200708T18:00:00+0200
Plzeň vs. Liberec
Plzeň vs. Liberec
Plzeň
Liberec

Podsekce:

       
  • Tabulky
  • Play off o Evropu
  • Kalendář
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..