Opava - Bohemians 1905 0:1 Bohemians poskočili do elitní desítky

72. Pulkrab 0:1
Záznam online reportáže »

3. června 2020 19:49 - Opava

Fotbalisté Bohemians 1905 zvítězili v 27. kole první ligy v Opavě 1:0. Dlouho vyrovnaný zápas rozhodla 72. minuta, kdy se trefil Matěj Pulkrab. Pražané v nejvyšší soutěži vyhráli počtvrté za sebou a v tabulce poskočili do elitní desítky. Naopak Slezané čtyři kola nezvítězili a na předposledním místě mají nadále jen bodový náskok na Příbram.

Sznapka Petr, ČTK

Opava byla od úvodu aktivnější. Individuální akcí se v šesté minutě blýskl domácí Dordič, který vystřelil prudce k tyči, ale brankář Bohemians Le Giang míč vyrazil. Poté po faulu na Texla zahrával přímý kop zhruba z 18 metrů uzdravený Zavadil, jenž se vrátil do sestavy, a jeho rána o pár decimetrů minula hostující branku.

Hned po změně stran měli Slezané svou největší příležitost. Po centru Zavadila z přímého kopu vrátil míč před bránu Žídek, ale dobíhající Texl z ostrého úhlu trefil jen tyč. Pak opavský veterán napálil odražený balon zpoza šestnáctky jen těsně nad bránu. Na druhé straně vystřelil nebezpečně Ljovin, ovšem také příliš vysoko.

Plzeň zvítězila posedmé za sebou

V 72. minutě přišlo rozhodnutí. Střídající Mosquera poslal do opavské šestnáctky centr, kterým našel Ljovina. Ten posunul míč na Pulkraba a jeho pohotovou střelu tečoval mimo dosah brankáře Fendricha domácí Helešic.

Opavští srovnat nedokázali a potvrdili pozici týmu s nejhorším útokem v lize. "Klokani" v nejvyšší soutěži bodovali se slezským soupeřem podeváté za sebou.

27. kolo první fotbalové ligy:
SFC Opava - Bohemians Praha 1905 0:1 (0:0)
Branka: 72. Pulkrab. Rozhodčí: Ardeleanu - Hrabovský, Caletka. ŽK: Juřena, Žídek, Paul (asistent trenéra) - Nečas, Krch, Köstl, Klusáček (trenér). Bez diváků.
Opava: Fendrich - Harazim, Rychlý, Žídek, Helešic - Sus (70. Mondek), Souček (58. Jursa), Zavadil, Dordič (70. Schaffartzik) - Texl (88. Řezníček) - Juřena. Trenér: Balcárek.
Bohemians: Le Giang - Köstl, Krch, Hůlka - Dostál, Ljovin, Vacek (46. Květ), Schumacher - Vodháněl (46. Mosquera), Pulkrab (90.+1 Keita), Nečas (60. Puškáč, 83. Vaníček). Trenér: Klusáček.

Časová osa: Fortuna liga