Budějovice - Olomouc 2:0 Budějovice bodovaly po čtyřech prohrách

50. Čavoš 1:0
79. Kladrubský 2:0
Záznam online reportáže »

3. června 2020 19:52 - České Budějovice

Fotbalisté Českých Budějovic zvítězili v 27. kole první ligy nad Olomoucí 2:0 dvěma góly po přestávce. Skóre v 50. minutě otevřel Patrik Čavoš a v 79. minutě přidal pojistku Jiří Kladrubský. Jihočeský nováček nejvyšší soutěže zvítězil po čtyřech porážkách za sebou. Olomouc naopak nevyhrála už pět kol a v tabulce se propadla mimo elitní desítku.

Václav Pancer, ČTK

Jihočeši udělali v porovnání s minulými koly několik změn v sestavě. Potrestaného Sivoka nahradil na stoperu Talověrov a na levém kraji obrany se objevil po dlouhé době v základní sestavě Kladrubský. Po zranění také naskočili od první minuty Čolič a Mršič.

První poločas přinesl minimum pohledných akcí a tím pádem si ani jeden tým nevytvořil výraznější šanci. Hosté navíc museli po pár minutách změnit složení obrany, když kvůli zranění střídal stoper Beneš.

Bohemians poskočili do elitní desítky

Druhý poločas nabídl o něco urovnanější hru, i když často vítězila bojovnost. V 50. minutě se však přece jen Jihočechům podařilo vymyslet pohlednou akci. Šulc vybojoval na váhající dvojici olomouckých hráčů míč, uvolnil se a přesnou přihrávkou našel nabíhajícího Čavoše, jenž překonal brankáře Mandouse.

O několik minut později měl nadějnou příležitost i Schranz, ale míč se mu po hlavě svezl a skončil mimo hostující branku. Klid domácím přinesla až situace v 79. minutě. Několik střel za sebou dokázala olomoucká defenziva zablokovat, ale Kladrubského pokus už skončil v síti.

Jihočeši porazili Sigmu i podruhé v sezoně a s Hanáky bodovali v lize počtvrté z posledních pěti utkání.

27. kolo první fotbalové ligy:
Dynamo České Budějovice - Sigma Olomouc 2:0 (0:0)
Branky: 50. Čavoš, 79. Kladrubský. Rozhodčí: Julínek - Hoch, M. Novák. ŽK: Jemelka (Olomouc). Bez diváků.
Č. Budějovice: Drobný - Čolič, Havel, Talověrov, Kladrubský - Brandner, Havelka (64. Kulhánek), Šulc, Čavoš, Mršič (52. Ledecký, 56. Mészáros) - Schranz. Trenér: Horejš.
Olomouc: Mandous - Radek Látal, Beneš (25. Štěrba), Jemelka, Kerbr - Hála (65. Falta), Houska, Greššák, Breite, González (82. Zahradníček) - Juliš (65. Chytil). Trenér: Radoslav Látal.

ČT sport 0:0 Ml. Boleslav - Bohemians 1905 0:0   25. min
20200704T20:00:00+0200