Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Útočník Mezlík změní českobudějovické hostování v přestup

16. února 2009 14:19 - BRNO

Pětadvacetiletý brněnský fotbalový útočník Pavel Mezlík zůstane i v jarní části první ligy na hostování v Českých Budějovicích, kam po skončení sezóny zamíří na přestup. Mezlík dosud odehrál v nejvyšší soutěži 96 utkání a vstřelil šest branek.

"Mezlík v Českých Budějovicích hostuje od loňského jara a po jednání obou klubů dostal souhlas k přestupu," řekl v pondělí sportovní ředitel FC Brno Radek Bělák.

Mezlíkovi patří primát nejmladšího hráče, který nastoupil v české nejvyšší soutěži. Premiéru měl 22. května 1999 v zápase proti Karviné. Tehdy mu bylo 15 let, deset měsíců a 29 dnů. Na další ligový start ale musel čekat déle než tři roky.

"Chtěl jsem sice bojovat o místo v brněnské sestavě. ale v přípravě jsem šanci nedostal. Proto můj přestup do Českých Budějovic vítám. Také proto, že trenér Pavel Tobiáš dává více přednost kmenovým hráčům," poznamenal Mezlík.

ČTK

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..