Plzeň se naladila na duel se Slavií vítězně! Boleslav otočila zápas, také Klokani jásají

dos, mmSport.cz

Fotbalisté Plzně stále mohou živit naděje na zisk mistrovského titulu! V nedělním utkání 1. kola nadstavby Fortuna ligy zdolali v domácí Doosan Areně hráče Jablonce 2:0 a čtyři zápasy před koncem soutěže se znovu přiblížili vedoucí Slavii na rozdíl šesti bodů. Ve skupině o Evropu zvítězili Bohemians na hřišti Slovácka 2:1, oba góly Pražanů musel posvětit videorozhodčí. Mladá Boleslav otočila vývoj duelu s Českými Budějovicemi a vyhrála 2:1.

Plzeňský útočník Tomáš Chorý se raduje z úvodní trefy v utkání s Jabloncem.

Vedoucí Slavii se vstup do nadstavby vydařil. Sobotní výhrou v Ostravě zvýšila náskok před druhou Plzní na devět bodů. Na Viktorii tedy bylo, aby zareagovala a ve středu ještě mohla v přímém duelu v Edenu ještě zdramatizovat boj o titul. A povedlo se!

Neuplynulo ani dvacet minut a domácí vedli po přesné hlavičce Chorého. Hosté hrozili bleskovými protiútoky, ale pozorný domácí brankář Hruška všechny nebezpečné situace vyřešil. V 71. minutě se agilní Čermák uvolnil na hranici šestnáctky a přidal pojistku. Viktoria neprohrála ve dvanáctém ligovém utkání po sobě.

Plzeňský Jan Kopic v souboji s jabloneckou defenzívou

Ve skupině o Evropu se semifinále hraje na dva zápasy a rozjetí Bohemians (vyhráli sedm z posledních osmi duelů) jsou před odvetou v nadějné pozici. V Uherském Hradišti zopakovali týden starou výhru 2:1, trefy Vacka i Hronka přitom musel posvětit videorozhodčí kvůli možnému ofsajdu. Slovácko mělo řadu šancí, ale Valeše v brance Klokanů dokázal překonat jen v nastaveném čase úvodní půle dalekonosnou střelou Havlík.

Hráči Bohemians se radují z gólu.

Odveta se hraje v sobotu 27. června ve vršovickém Ďolíčku a vítěz semifinále se utká s lepším z dvojice Mladá Boleslav - České Budějovice.

Boleslav v minulém ročníku tuto fázi nadstavby vyhrála, letos na jaře však zvítězila v jediném z deseti kol. I v neděli lépe začali Jihočeši, po necelé čtvrthodince otevřel skóre hlavičkou Novák. Středočeši do soupeře bušili, ale jejich kapitán Budínský dvakrát jen pálil do brankové konstrukce: poprvé při penaltě trefil tyč, podruhé po změně stran napálil míč do břevna.

Zleva Jaroslav Zelený z Boleslavi a Patrik Brandner z Českých Budějovic.

Přesto se domácí dočkali. Po hodině hry nejprve Ladra křížnou střelou vyrovnal a v samém závěru strhl výhru na stranu hráčů z města automobilů po rychlém protiútoku Mašek. Středočeši doma v lize vyhráli po pěti utkáních a na vlastním hřišti zdolali Dynamo v nejvyšší soutěži popáté v řadě.