Sparta - Baník 3:2Teenager Hložek zvládl obrat během dvou minut, Kotalova série je zase delší

8. Potočný 0 : 1
24. Hložek 1 : 1
26. Hložek 2 : 1
33. Kozák 3 : 1

Rychlý vedoucí gól Baníku k triumfu na Letné nestačil. Teprve sedmnáctiletý Adam Hložek během pouhých dvou minut zmákl rozhodující obrat. Fotbalisté Sparty v úvodním zápase 2. kola skupiny o titul ve Fortuna lize porazili ostravského soupeře 3:2 a vylepšili sérii pod koučem Kotalem na osm vítězných soutěžních zápasů za sebou, což se jim naposledy podařilo v sezoně 2015/16. Zatímco Pražané směřují k potvrzení třetího místa, Baník zůstává šestý.

Hložek a Sáček se radují z branky do sítě Baníku

Domácí začali náporem, jenže sotva se Baník vydal do prvního útoku, ujal se vedení. V 8. minutě propadla pravá strana sparťanské defenzivy, hosté se na dva doteky dostali do brejku a Šašinka naservíroval Potočnému snadné zakončení. Heča si sice na míč sáhl, ale v cestě do brány mu nezabránil. Ostravský útočník se tak dočkal svého prvního gólu za Baník, naposledy se v lize trefil v prosinci ještě za Liberec.

Nejmladší sparťan na hřišti ovšem během pouhých dvou minut otočil skóre. K vyrovnání Spartě pomohla Dočkalova standardka. Laštůvka ostrý centr vyboxoval jen před sebe, Frýdek míč zachytil a Hložek ho těsně před koncem 24. minuty napálil tvrdě pod břevno. A ve 26. pak po Karlssonově přesném centru se Hložek vyšplhal v šestnáctce nejvýš a hlavou o břevno skóroval znovu.

Baník se z rychlého šoku probíral hůř než na začátku Sparta. A tak se mu ještě přitížilo. Další Karlssonův bochánek zůstal opět bez pozornosti, takže zcela volný Kozák před gólmanem snadno tečoval míč do sítě. Dvanáctým podzimním gólem se v tabulce střelců dotáhl na vedoucího spoluhráče Kangu.

Ve druhém poločase se Baník dostal na kontakt. Dočkal fauloval Reitra a sudí Klíma až po prostudování videa nařídil pokutový kop. Kuzmanovič ho proměnil a zase bylo o co hrát.

V nervózním závěru už přibylo jen žlutých karet, ale ne gólů.

Skupina o titul fotbalové ligy - 2. kolo:
Sparta Praha - Baník Ostrava 3:2 (3:1)
Branky: 24. a 26. Hložek, 33. Kozák - 8. Potočný, 63. z pen. Kuzmanovič. Rozhodčí: Klíma - Kříž, Myška - Lerch (video). ŽK: Kozák, Dočkal, Krejčí - Reiter, Laštůvka, Jánoš, Kozel (trenér) Kuzmanovič, Procházka, Baroš, Stronati. Smola. Diváci: omezený počet (limit 5000 osob na stadionu).
Sparta: Heča - Sáček, Štetina, Hancko, Frýdek (46. Hanousek) - Hložek (90. Karabec), Krejčí, Dočkal (90.+6 Costa), Kanga, Karlsson (64. Trávník) - Kozák (64. Tetteh). Trenér: Kotal.
Ostrava: Laštůvka - Jánoš, Procházka, Stronati, Svozil, Fleišman (73. Baroš) - Reiter (78. Buchta), Kuzmanovič, Jirásek (63. Lalkovič) - Šašinka (78. Smola), Potočný. Trenér: Kozel.