Slávista Suchý každé derby prožívá, ale na Letnou plivat nechodí

12. dubna 2009 08:00

Dá se říci, že derby má v krvi. Obránce fotbalové Slavie Marek Suchý se chce na rivala z Letné pokaždé vytáhnout. Je odchovancem červenobílých a přiznává, že už od žáčků každý duel s největším soupeřem strašně prožíval. V pondělí však čerstvého reprezentanta čeká přece jen trochu zvláštní derby. Sešívaní ho poprvé zažijí v novém Edenu.

Jste odchovancem Slavie, v kolika letech jste byl poprvé na velkém derby?

Já na to moc nemám paměť, ale už jako malí kluci jsme se chodili dívat na Slavii, jednu sezónu jsem dokonce podával míče. Zápasy se Spartou jsme brali vždycky prestižně, už od žáčků nebo později v dorostu. A teď to není jiné.

Předpokládám, že pod daleko větším tlakem musí být Sparta. Vy vedete ligu o jedenáct bodů, titul máte skoro doma...

To se říct nedá. Derby má vždycky náboj. Náš náskok je dobrý a když Spartu porazíme, asi budeme k titulu dost blízko. Věřím, že nám pomohou i fanoušci.

Kdo je v tuhle chvíli nejnebezpečnější hráč Sparty?

Když to mám brát z pohledu obránce, tak asi jejich útočníci Holenda s Wilfriedem. Mají svou kvalitu.

Patříte ke skupině slávistů, kteří rivala z Letné vysloveně nenávidí?

To ne. Že bych jezdil autem jinudy, protože kolem stadiónu Sparty nepojedu, nebo že bych si chodil na Letnou odplivnout, to vůbec ne. Beru ten zápas prestižně, vítězství nad Spartou se počítá mnohonásobně víc, ale určitě to z mé strany není o nějaké nenávisti. Jsou to přece normální lidi jako my... Z kluků se z mládežnických reprezentací dobře znám třeba s Kamilem Vackem.

Jak se těšíte na první derby na novém stadiónu?

Těšil jsem se na to od doby, co se stadión postavil. Bude to moc fajn, plný dům, pořádná atmosféra. Doufám, že tady začneme psát novou historii derby v Edenu.

Jan Krůta, Právo

  2:1 Slavia - Ostrava 2:1 dohráno
20210307T18:30:00+0100
Slavia vs. Ostrava
Slavia vs. Ostrava
Slavia
Ostrava

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: